Centrum rekuperácie

SK CZ

Časti rekuperačného systému

Rekuperačný systém

Srdcom rekuperačného systému je rekuperačná jednotka.

Do nej sa čerstvý vzduch privádza zvonku cez fasádu domu (použije sa protidažďová žalúzia - príslušenstvo) alebo cez strechu (použije sa strešný prechod s hlavicou - príslušenstvo). Rovnakým spôsobom sa odvádza použitý vzduch. Na tieto prepojenia je potrebné použiť izolované potrubia (napr. IsoPipe).   

Na rekuperačnú jednotku sa potom dopoja dve vetvy potrubí: jedna vzduch do domu privádza a jedna odvádza. Vzduch prúdi dnu /von do/z miestností cez mriežky alebo tanierové ventily.

Na výber je niekoľko systémov potrubí. Najobľúbenejší je FlexPipe s hviezdicovou štruktúrou. Pri jeho použití sa k rekuperačnej jednotke dopoja dve rozdeľovacie krabice: jedna na privádzaný vzduch, jedna na odvádzaný. Z rozdeľovacej krabice je vedený prívod/odvod vzduchu do každej miestnosti samostatným FlexPipe potrubím. FlexPipe sa na konci vzduchotesne dopojí do stropnej / stenovej /podlahovej krabice, na ktorú sa nakoniec osadí tanierový ventil / mriežka. Do jednej krabice môže byť dopojené jedno alebo dve FlexPipe potrubia. Také jednoduché!

K rekuperačnému systému je možné dopojiť zemný výmenník kvapalinový alebo vzduchový. Zemný výmenník čerstvý privádzaný vzduch v lete chladí a v zime predohrieva. Tým sa výrazne zvýši efektívnosť a účinnosť vetracích jednotiek so spätným získavaním tepla. 

Rekuperačný systém je možné doplniť ešte o dohrev vzduchu (elektrický alebo vodný), ktorý vzduch dohreje na požadovanú teplotu, a o zvlhčovač, ktorý zabezpečí ideálnu klímu počas celého roka.

Showroom
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.
Showroom
Táto stránka používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookies. Informácie o používaní našich stránok sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webstránok vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies.
Rozumiem

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/html/centrum-rekuperacie.sk/public_html/temps/header.php:62) in /home/html/centrum-rekuperacie.sk/public_html/code/site-stats.php on line 60