Centrum rekuperácie

SK CZ

ValloPlus 270 MV R

20271
5 / 5    hodnotenia (4)
Tlačiť

Vallox ValloPlus 270 MV R

Rekuperačná jednotka ValloPlus 270 MV R je najmenšou z rodiny výrobkov My Vallox z hľadiska vzduchového výkonu, ale z hľadiska jej vlastností je rovnako veľká, ako všetky ostatné produkty MyVallox. Vstavaný snímač vlhkosti reguluje vetranie automaticky. Zmeny medzi rôznymi stavmi prevádzky sa vykonávajú pomocou ľahko použiteľného ovládača. Má protiprúdový rekuperátor a maximálny vzduchový výkon 330 m3/h pri tlakovej strate 100 Pa. Je vhodná pre centrálne vetranie menších rodinných domov a bytov s plochou do 130 m2.

  • vysokoúčinný protiprúdový plastový rekuperátor 
  • vysokovýkonné ventilátory s extrémne nízkou spotrebou vďaka EC technológii
  • možnosť ovládania na základe snímaných hodnôt relatívnej vlhkosti vzduchu a koncentrácie CO2. 
  • automatický bypass s uzatváraním rekeperátora
  • automatická ochrana pred námrazou rekuperátora
  • štandardne pripojiteľná do LAN siete  MyVallox Home a ovládateľná cez internet alebo smartfón

Objednávacie číslo: 20271 

Naša cena s DPH:
Dodanie 2-3 dni
2 692.09 EUR
ks
Bližší popis
Technické parametre
Rozmery
Na stiahnutie
Hodnotenia (4)

Rekuperátor: Je plastový protiprúdový. Ľahko sa vyberá v prípade údržby. Dostupné sú aj rekuperačné jednotky s hliníkovým alebo entalpickým rekuperátorom (majú iné objednávacie čísla.)
Ventilátory: Radiálne, vysokovýkonné, energeticky úsporné s DC motormi. Ich spotreba môže byť nižšia o viac ako polovicu v porovnaní s AC ventilátormi. Sú bezúdržbové s veľmi dlhou životnosťou. 
Bypass: Automatický bypass s uzatváraním rekuperátora. 
Ochrana pred námrazou: Je veľmi sofistikovaná a veľmi účinná. Je nastavená tak, aby neobmedzovala vetranie a aby sa energia z predohrevu nevypúšťala von z domu spolu s vyfukovaným vzduchom.  

Možnosti ovládania:
Štandardné
 vyhotovenie umožňuje ovládanie prostredníctvom:
- 0-10 VDC
- LAN - ValloPlus 270 MV môžete zapojiť do domácej siete a ovládať ho prostredníctvom počítača, alebo mobilu, ktoré sú bezdrôtovo pripojené do tejto domácej siete.  Po zaregistrovaní zariadenia do MyVallox Cloud service ho môžte ovládať aj z iných miest cez internet. So súhlasom užívateľa sa môže k zariadeniu na diaľku pripojiť technická podpora Valloxu a monitorovať jej funkcie.     
- Modbus - zariadenie môže byť zapojené do systému automatizácie domu cez Modbus
- spínačov intenzívneho vetrania je možné dopojiť niekoľko, napríklad do kuchyne, na toalety
- spínač ku krbu pre spustenie funkcie Fireplace
- spínač k vstupným dverám pre prepnutie vetrania do režimu Away (= prázdny dom)  
Voliteľne (po dokúpení príslušenstva) je možné ovládanie prostredníctvom:
- Digitálneho ovládača MyVallox Control, ktorý je radosť používať. Jeho intuitívne ikony na farebnom displeji Vás ľahko prevedú úvodným nastavením zariadenia. Tlačidlá na jeho elegantnom paneli umožňujú jednoduché ovládanie vetrania.
- Manuálneho ovládača Vallox SC Controller 
- KNX modulu 
- Snímača relatívnej vlhkosti - Všetky rekuperačné zariadenia My Vallox už majú v sebe integrované snímače vlhkosti, ktoré v prípade nárastu relatívnej vlhkosti vzduchu zvýšia intenzitu vetrania (napríklad po sprche). Stupeň vetrania znova znížia potom, ako sa hodnoty relatívnej vlhkosti upravia. Ak je to potrebné, môžu byť do miestností, kde relatívna vlhkosť kolíše (ako sú kúpeľne, sauny), inštalované dodatočné snímače relatívnej vlhkosti, ktoré sa dokupujú ako príslušenstvo.  
- Snímača CO2, ktorý umožní plne automatické vetranie na základe hodnôt získaných z tohto snímača. Celé vetranie bude fungovať podľa aktuálnej potreby. Zabezpečí dostatok čerstvého vzduchu bohatého na kyslík za každých okolností, aj pri plne obsadenom dome. 
Nastavenie vetrania rekuperačných zariadení ValloPlus je založené na štyroch možných režimoch/intenzitách vetrania:
- Home = normálne vetranie počas prítomnosti v dome 
- Away = minimálne vetranie napr. v čase, keď doma nikto nie je, alebo počas noci
- Boost = intenzívne vetranie, ktoré sa môže využiť napr. pri oslavách, pri varení, pre odvetranie zápachu z toaliet  
- Fireplace = funkcia, ktorá sa používa pred/počas horenia v krbe. Umožňuje zmeniť pomer otáčok prívodného a odvodného ventilátora (vyjadrené v percentách) na požadovanú dobu, ktorú je tiež možné nastaviť.
Pre režimy Boost a Fireplace je možné zadať požadovanú dobu, ako dlho majú byť zapnuté (vyjadrené v minútach).
Je možné nastaviť týždenný režim vetrania, v ktorom sa pre každú hodinu každého dňa v týždni priradí želaný režim vetrania .

Filtrácia vzduchu: Štandardne je pre prívod čerstvého vzduchu použitá kombinácia filtrov G4+F7, ktorá efektívne zachytí pele aj veľmi jemný prach. Vzduch odvádzaný z domu prechádza hrubým filtrom triedy filtrácie G4, ktorý zachytí hrubý prach z domu a chráni tak rekuperátor pred zašpinením. Všetky filtre je potrebné pravidelne vymieňať, čo je veľmi jednoduchý úkon a samotné zariadenie Vás upozorní, kedy je to potrebné.  
Konštrukcia: Zariadenie sa upevňuje na stenu. Má pevnú sendvičovú konštrukciu tvorenú z vonkajšej aj vnútornej strany plechom s povrchovou úpravou v bielej farbe a tepelno-hlukovou izoláciou s hrúbkou 15 mm v strede. Všetky časti zariadenia sú ľahko dostupné pre pohodlné a rýchle čistenie.
Pravé / ľavé vyhotovenie: rozdiely medzi pravým a ľavým vyhotovením zariadenia je v pripojovacích hrdlách a vývode pre odvod kondenzátu. Ten je pri pravom vyhotovení vpravo, pri ľavom vyhotovení je vľavo. ValloPlus 270 MV R predstavuje pravé vyhotovenie.
Elektrické zapojenie:
 Rekuperačná jednotka je dodávaná pripravená pre zapojenie do elektrickej zástrčky. Riadiace káble pre ovládače, snímače a pod. sa zasúvajú priamo do rekuperačnej jednotky z vonkajšej strany na hornej stene jednotky v strede.

Zobraziť viac

 

Napätie   1 ~ 230 V
Frekvencia  50 Hz
Príkon ventilátora  180 W 
Príkon elektrickej protimrazovej ochrany  900 W
Menovitý prúd max. celkovo  5,1 A
Maximálny vzduchový výkon  302 m3/h
Hlučnosť - LWA  48 dB(A)
Ročná trieda účinnosti spätného získavania tepla  A+
Ročná účinnosť  75%
Trieda špecifickej spotreby energie (SEC) pre studené klimatické pásmo  A+
Trieda špecifickej spotreby energie (SEC) pre priemerné klimatické pásmo  A
Maximálna obytná plocha  130 m2
Letný bypass  automatický                   
Externé ovládanie  0-10 VDC, LAN, modbus
Hrdlá pre dopojenie potrubí  4 x Ø 125 mm
Rozmery  600 x 545 x 428 mm
Hmotnosť  53 kg

270MV_R_pohlad spredu270MV_pohlad zboka

270MV_pohlad zhora


Bezpečnostný kód
Pridať hodnotenie
Tento produkt zatiaľ nebol ohodnotený...
ValloPlus 270 MV L
ValloPlus 270 MV L
2 692,09 EUR
Rekuperácia Helios, Vallox, ThesslaGreen
Rekuperácia - showroom
Rekuperácia a vetranie - prvý showroom s funkčným modelom na Slovensku. Umožňuje naživo vidieť a vypočuť si v prevádzke rekuperačné zariadenia. Ďalej je tu prezentovaný najširší sortiment potrubí pre vetranie rodinných domov, zemné výmenníky, lokálne rekuperátory a rôzne ďalšie produkty. Je to ideálne miesto pre diskusie o individuálnych predstavách zákazníkov o vetraní a pre hľadanie tých najlepších riešení pre každého. Je to centrum, ktoré je zárukou kvality a spokojnosti.
Rekuperácia - showroom
Napíšte nám
Vyberte prílohy k odoslaniu (pôdorysy, rezy, pohľady, fotografie a iné):
Napíšte nám
Táto stránka používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookies. Informácie o používaní našich stránok sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webstránok vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies.
Rozumiem