Centrum rekuperácie

SK CZ

Snímač zmiešaných plynov Helios KWL-VOC eC

20247
5 / 5    hodnotenia (6)
Tlačiť

Priestorový snímač koncentrácie prchavých organických látok (VOC) pre rekuperačné jednotky Helios s ovládaním easyControls 3.0.
Zaznamenáva koncentráciu zmiešaných plynov a následne riadi výkon rekuperačnej jednotky tak, aby bola dosiahnutá požadovaná kvalita vnútorného ovzdušia, ktorú si užívateľ definoval.
Použitie akéhokoľvek snímača kvality vnútorného ovzdušia posúva väčšinu rekuperačných jednotiek o jednu energetickú triedu vyššie. 

 

Objednávacie číslo: 20247

Naša cena s DPH:
Na sklade: 10 ks
9 618.43 CZK
ks
Bližší popis
Rozmery
Schéma elektrického zapojenia
O prchavých organických látkach
Na stiahnutie
Hodnotenia (6)

Ako funguje: Používateľ si má možnosť nastaviť hraničnú hodnotu prchavých organických látok VOC. Ak snímač zistí jej prekročenie, dá pokyn rekuperačnej jednotke na zvýšenie intenzity vetrania. Keď koncentrácia VOC klesne pod hraničnú hodnotu, rekuperačná jednotka sa vráti do pôvodného režimu vetrania. 

Miesto pre montáž: Snímače VOC sa umiestňujú na stenu obytných / technických miestností, kde sa môže predpokladať zvýšená koncentrácia prchavých organických látok.  Napr. obývačky, v ktorých sa fajčí, dielne, kde sa používajú lepidlá a farby, toalety a podobne. 

Počet ks: K jednej rekuperačnej jednotke je možné dopojiť viacero snímačov VOC. Ich počet závisí aj od použitia iných snímačov a ovládačov. Ak by sa mal prekročiť ich maximálny celkový počet, je potrebné použiť dodatočný napájací adaptér. 

 

 

Rozmery_snimac CO2_VOC

Rozmery sú v mm (ŠxVxH): 98x98x33

Schéma zapojenia KWL-VOC eC

Snímač VOC zisťuje, aké je znečistenie vzduchu v miestnosti v dôsledku kontaminujúcich plynov, akými sú: cigaretový dym, plyny, ktoré sa uvoľňujú z ľudského tela dýchaním, telesným potom alebo inak (čpavok, acetón, etylén, metán), výpary rozpúšťadiel, náterov a lepidiel, dezinfekčných a čistiacich prostriedkov, emisie z nábytku, kobercov, podlahových materiálov, výpary pri úprave jedál, ale aj osviežovače vzduchu, parfémy alebo vonné sviečky a tyčinky. 

Veľmi dobrým faktorom pre meranie kvality vnútorného ovzdušia je zisťovanie koncentrácie oxidu uhličitého. Pretože zvyčajne priamo úmerne s rastúcou koncentráciou CO2 stúpa aj koncentrácia mikrobiálneho znečistenia ovzdušia (výskyt plesní a baktérií vo vzduchu) a tiež iných škodlivín, akými sú VOC. Sú však prípady/priestory, kde by snímač CO2 ukazoval nízke hodnoty, aj keď by bola kvalita ovzdušia výrazne znehodnotená rôznymi pachmi. Príkladom môžu byť: toalety, šatne, závodné aj reštauračné kuchyne, fitness centrá, telocvične a podobne. V týchto prípadoch, kde zdrojom znečistenia vzduchu sú prevažne rôzne pachy, je vhodné použiť snímač VOC.   

Bezpečnostný kód
Pridať hodnotenie
Tento produkt zatiaľ nebol ohodnotený...
Snímač vlhkosti Helios KWL-FTF eC
Snímač vlhkosti Helios KWL-FTF eC
5 907,17 CZK
Rekuperácia Helios, Vallox, ThesslaGreen
Showroom
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.
Showroom
Napíšte nám
Vyberte prílohy k odoslaniu (pôdorysy, rezy, pohľady, fotografie a iné):
Napíšte nám

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/html/centrum-rekuperacie.sk/public_html/temps/header.php:91) in /home/html/centrum-rekuperacie.sk/public_html/code/site-stats.php on line 60