Centrum rekuperácie

SK CZ
Lokálne rekuperátory
Rekuperačné jednotky
Potrubné systémy
Zvlhčovače
Zemné výmenníky
Príslušenstvo
Filtre
Helios ponúka najširší výber lokálnych rekuperátorov. Tie zabezpečia ekonomické vetranie jednotlivých miestností so spätným získavaním tepla. Zabudovávajú sa do obvodovej steny. Používajú sa na doplnenie vetrania do existujúcich budov, kde už centrálne vetranie nie je možné dodatočne namontovať. Ide napríklad ...
Centrum rekuperácie ponúka rekuperačné jednotky od troch výrobcov: Helios, Vallox a Thesslagreen. Všetky tieto značky predstavujú najvyššiu kvalitu. A každá z nich má isté prednosti, ktoré inde nenájdete. Vďaka tejto širokej ponuke je možné vyhovieť všetkým zákazníkom.
Centrum rekuperácie® ponúka kompletné riešenia aj v oblasti potrubných rozvodov vzduchu. V sortimente je systém ohybných plastových FlexPipe potrubí rozšírený o oválnu verziu, ďalej pevné ploché potrubia plechové aj plastové aj klasické vzduchotechnické spiro potrubia. Všetky systémy sú kompletné vrátane širokého sortimentu tvaroviek ...
Helios ponúka kompletné riešenia pre vetranie domov z navzájom zosúladených prvkov, čo zákazníkom prináša bezproblémovú úspornú prevádzku a maximálny výkon. Preto je samozrejmé, že v ponuke Heliosu sú aj zemné výmenníky, a hneď obidva: vzduchový a kvapalinový. Zaručujú vysoký prenos teploty, minimálne tlakové straty ...
Centrum rekuperácie® ponúka široký sortiment príslušenstva - od tanierových ventilov, klapiek, cez tlmiče a dverové mriežky až po ohrievače. Už čoskoro ho uvedieme na tejto stránke.
Filtre sú dôležitou súčasťou každého rekuperačného systému, pretože zvyšujú kvalitu privádzaného vzduchu a predlžujú životnosť celého systému vetrania. V každej rekuperačnej jednotke sú minimálne dva filtre. Jeden na prívode čerstvého vzduchu, aby zachytával hrubý prach, hmyz a iné nečistoty pred ...
akcia

AirPack Home 400v

10412
5 / 5    hodnotenia (3)
Tlačiť

 

AirPack Home 400v

Vertikálna verzia AirPack Home 400v od výrobcu Thesslagreen spĺňa všetky dôležité požiadavky pre rekuperačé jednotky v rodinných domoch. Má vysokú účinnosť, kompaktný dizajn, nízku spotrebu energie a tichú prevádzku. Má automatický systém riadenia prietoku vzduchu pre vždy vyvážené vetranie. Jej vzduchový výkon pri  pri tlakovej strate 100 Pa je 400 m3/h. Vhodná pre centrálne vetranie väčších rodinných domov. 

  • výnimočne tichá rekuperačná jednotka vďaka umiestneniu ventilátorov za rekuperátorom a tiež vďaka 50 mm hrubej izolácii, krorá je z vnútornej strany jednotky nezakrytovaná a jej povrch tak absorbuje časť akustickej vlny
  • vysokoúčinný protiprúdový rekuperátor z plastu so zvýšenou účinnosťou (Recair)
  • vysokovýkonné ventilátory s extrémne nízkou spotrebou vďaka EC technológii (ebmpapst)
  • konštantný prietok vzduchu pre vždy vyvážený prívod a odvod vzduchu, čo zvyšuje účinnosť rekuperácie až o 30% 
  • profi bypass, aký u iných výrobcov rekuperačných jednotiek pre rodinné domy nenájdete: automatický a tepelne odizolovaný s tesnou klapkou ovládanou servom
  • automatická ochrana pred námrazou rekuperátora malým, presne regulovaným ohrievačom, ktorý ohrieva vzduch presne na 1°C   
  • až o 40% lepšia úroveň filtrácie vzduchu oproti bežným rekuperačným jednotkám bez navýšenia nákladov na filtráciu (M5)
  • možné ovládanie cez smartfón alebo notebook (príslušenstvo) 
  • prístupové dvierka spredu aj zozadu umožňujú montáž podľa vhodnosti dopojenia hrdiel

 Objednávacie číslo: 10412

 

 

Naša cena s DPH:
Dodanie 21 dní
3 314.40 EUR
ks
Bližší popis
Technické parametre
Výkonové krivky
Rozmery
Montáž
Na stiahnutie
Hodnotenia (3)

Rekuperátor: Je protiprúdový z plastu so zvýšenou účinnosťou zn. Recair. Je ľahko vyberateľný a čistiteľný. Reálna priemerná ročná účinnosť (pri prevádzke v týždennom režime s výrobnými nastaveniami) je 90%. Maximálna účinnosť je 95%. 
Ventilátory: Výnimočne tiché radiálne ventilátory majú vysokovýkonné a energeticky úsporné EC motory. Majú modul regulácie CF pre vyvážené vetranie. Preto AirPack Home funguje inak, ako väčšina vetracích zariadení. Systém priebežne meria prietoky vzduchu a reguluje rýchlosť otáčok ventilátorov tak, aby bolo vetranie vždy vyvážené. Týmto spôsobom sa udržujú náklady na vykurovanie vetraného vzduchu na najnižšej možnej úrovni bez ohľadu na momentálne poveternostné podmienky, objem kondenzátu v rekuperátore alebo znečistenie filtrov. Účinnosť rekuperácie tepla vetracích zariadení AirPack Home so systémom CF je v reálnych podmienkach až o 30% vyššia v porovnaní s bežnými vetracími zariadeniami.  
Bypass: Je v AirPack Home unikátny. Klapka uzatvárajúca vstup vzduchu do rekuperátora je tesná. A obtok rekuperátora je tepelne odizolovaný, takže sa v ňom vzduch nebude nežiadúco ohrievať. V lete, keď je požiadavka na priamy vstup chladnejšieho vzduchu zvonku do domu (večer a v noci), aby sa dom ochladil, tento sa nebude nežiadúco ohrievať od nahriatej rekuperačnej jednotky, ako sa bežne stáva u iných značiek vetracích zariadení. 
Ochrana pred námrazou: Je zabezpečená systémom FPX tak, aby sa vždy poskytoval čerstvý vzduch v požadovanom množstve pri čo najnižších nákladoch na vetranie a vykurovanie. FPX nepretržite meria teplotu čerstvého vzduchu a keď klesne pod 1°C, zapne malý, presne regulovaný ohrievač, ktorý ohrieva vzduch presne na 1°C. 
Ovládanie: Prostredníctvom nástenného ovládača (príslušenstvo) s dotykovým displejom, sa jednotka ovláda tak intuitívne a jednoducho, že si ani nebudete potrebovať študovať návod k nej. Možné je aj ovládanie všetkých funkcií cez smartfón alebo prenosný notebook, cez AirMobile (príslušenstvo). Jednym dotykom je možné zapnúť režim intenzívneho vetrania, režim otvorených okien alebo prázdneho domu. Je tiež možná prevádzka podľa týždenného režimu alebo manuálne nastaveného stupňa vetrania (1 až 3).   
Filtrácia vzduchu: Štandardne je použité plisované filtre M5, ktoré zachytávajú až 85% častíc s rozmermi 3 - 10 μm. To zabezpečuje výrazne lepšiu filtráciu čerstvého vzduchu, ako iné rekuperačné jednotky s triedou filtrácie G4, ktoré zachytávajú len 50% týchto častíc. Filtre sú ľahko vyberateľné a dostupné pre výmenu. 
Konštrukcia: Jednotka môže byť postavená na podlahe, alebo voliteľne môže byť uchytená aj na stene (potrebné konzoly dostupné ako príslušenstvo). Má výnimočne robustnú konštrukciu, a aj preto je tak tichá a účinná. Vonkajšia stena je z pozinkovaného plechu s kvalitnou povrchovou úpravou (práškovou hnedou farbou RAL). Vnútorná strana je z penovej vodeodolnej hmoty s uzatvorenou bunkovou štruktúrou. Z hygienického hľadiska sa dobre udržiava čistý. Z akustického hľadiska absorbuje časť akustickej vlny, zabraňuje jej efektívnemu odrazu a znižuje hluk emitovaný do vetracieho systému. Preto sú jednotky AirPack Home na trhu výnimočné. Hrúbka tejto tepelnej a hlukovej izolácie je tiež výnimočná: 50 mm. Odvod kondenzátu je riešený zdola.
Vyhotovenie: Jednotka je skonštruovaná tak, že má rovnocenné prístupové dvierka spredu aj zozadu. Takže môže byť namontovaná tak, ako je výhodnejšie dopojenie hrdiel. (nemá "pravú" a "ľavú" verziu)
Elektrické zapojenie: Elektrické dopojenie a zapojenie ovládača sa realizuje na hornej strane jednotky. Tam je pod krytom umiestnená aj riadniaca doska. Pre prípadný servis je preto nutné nechať nad jednotkou voľný priestor vysoký min. 50 cm. 

Zobraziť viac

 

Napätie  1 ~ 230 V
Frekvencia 50 Hz
Príkon ventilátorov 12 - 217 W - viď tab. nižšie 
Hlučnosť - LWA cez steny zariadenia
pri 90 - 180 - 270 - 360 m3/h

32 - 42 - 48 - 54 dB(A)

Hlučnosť - LWA do prívodného potrubia
pri 90 - 180 - 270 - 360 m3/h

36 - 47 - 54 - 58 dB(A)
Menovitý prúd  7,5 A
Letný bypass automatický (nastaviteľný)
Teplota práce - prípustné podmienky  0°C až +45°C
Teplota práce - odporúčané podmienky  +5°C až +45°C
Pripojovacie hrdlá  200 mm
Odvod kondenzátu 32 mm
Hmotnosť 65 kg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Spotreba ventilátorov [W] 
 

Vzduchový výkon [m3/h]

Podiel na celoročnom výkone

Tlaková strata inštalácie systému vetrania [Pa]
 100 Pa 150 Pa 200 Pa
 88 m3/h 76% 12 W 13 W 14 W
175 m3/h 24% 30 W 38 W 43 W
263 m3/h 8% 79 W 89 W 105 W
350 m3/h 1% 154 W 174 W 217 W

 Spotreba protimrazovej ochrany - elektrického predohrevu [W]

Vzduchový výkon [m3/h] Podiel na celoročnom výkone Teplota nasávaného vzduchu pred výmenníkom  [ºC]
0ºC -5ºC -10ºC
 88 m3/h 76% 32 W 191 W 353 W
175 m3/h 24% 63 W 382 W 707 W
263 m3/h 8% 95 W 573 W 1 060 W
350 m3/h 1% 126 W 764 W 1 300 W

 APH400v_vykonove krivky_SKK

teplotná účinnosť [%]

APH400v_ucinnost SKK 

APHome_300v_rozmery_SKK

System_montaze APH V_SKK

Bezpečnostný kód
Pridať hodnotenie
Tento produkt zatiaľ nebol ohodnotený...
AirPack Home 400h
AirPack Home 400h
3 411,60 EUR
AirPack Home 500h
AirPack Home 500h
3 579,60 EUR
Rekuperácia Helios, Vallox, ThesslaGreen
Rekuperácia - showroom
Rekuperácia a vetranie - prvý showroom s funkčným modelom na Slovensku. Umožňuje naživo vidieť a vypočuť si v prevádzke rekuperačné zariadenia. Ďalej je tu prezentovaný najširší sortiment potrubí pre vetranie rodinných domov, zemné výmenníky, lokálne rekuperátory a rôzne ďalšie produkty. Je to ideálne miesto pre diskusie o individuálnych predstavách zákazníkov o vetraní a pre hľadanie tých najlepších riešení pre každého. Je to centrum, ktoré je zárukou kvality a spokojnosti.
Rekuperácia - showroom
Napíšte nám
Vyberte prílohy k odoslaniu (pôdorysy, rezy, pohľady, fotografie a iné):
Napíšte nám