Centrum rekuperácie

SK CZ
Lokálne rekuperátory
Rekuperačné jednotky
Potrubné systémy
Zvlhčovače
Zemné výmenníky
Príslušenstvo
Filtre
Helios ponúka najširší výber lokálnych rekuperátorov. Tie zabezpečia ekonomické vetranie jednotlivých miestností so spätným získavaním tepla. Zabudovávajú sa do obvodovej steny. Používajú sa na doplnenie vetrania do existujúcich budov, kde už centrálne vetranie nie je možné dodatočne namontovať. Ide napríklad ...
Centrum rekuperácie ponúka rekuperačné jednotky od troch výrobcov: Helios, Vallox a Thesslagreen. Všetky tieto značky predstavujú najvyššiu kvalitu. A každá z nich má isté prednosti, ktoré inde nenájdete. Vďaka tejto širokej ponuke je možné vyhovieť všetkým zákazníkom.
Centrum rekuperácie® ponúka kompletné riešenia aj v oblasti potrubných rozvodov vzduchu. V sortimente je systém ohybných plastových FlexPipe potrubí rozšírený o oválnu verziu, ďalej pevné ploché potrubia plechové aj plastové aj klasické vzduchotechnické spiro potrubia. Všetky systémy sú kompletné vrátane širokého sortimentu tvaroviek ...
Zvlhčovače HygroBox aktívne a automaticky zvlhčujú vzduch, aby vo vetraných priestoroch zabezpečili celoročne zdravú klímu s ideálnou vlhkosťou. Sú určené pre montáž do nových alebo existujúcich sytémov vetrania s rekuperáciou tepla. Pri nízkych prevádzkových nákladoch poskytujú konštantnú vlhkosť a teplotu ...
Helios ponúka kompletné riešenia pre vetranie domov z navzájom zosúladených prvkov, čo zákazníkom prináša bezproblémovú úspornú prevádzku a maximálny výkon. Preto je samozrejmé, že v ponuke Heliosu sú aj zemné výmenníky, a hneď obidva: vzduchový a kvapalinový. Zaručujú vysoký prenos teploty, minimálne tlakové straty ...
Centrum rekuperácie® ponúka široký sortiment príslušenstva - od tanierových ventilov, klapiek, cez tlmiče a dverové mriežky až po ohrievače. Už čoskoro ho uvedieme na tejto stránke.
Filtre sú dôležitou súčasťou každého rekuperačného systému, pretože zvyšujú kvalitu privádzaného vzduchu a predlžujú životnosť celého systému vetrania. V každej rekuperačnej jednotke sú minimálne dva filtre. Jeden na prívode čerstvého vzduchu, aby zachytával hrubý prach, hmyz a iné nečistoty pred ...

priznané potrubie pre rekuperáciu | Helios

 RenoPipe

Je rozumným riešením vyvinutým špeciálne pre rekonštrukcie budov na nízkoonergetický štandard. Predstavuje priznané potrubie, ktoré zapadne do interiéru a zároveň ho dobre a úsporne vyvetrá. 
Jeho výhodami sú:

  • rýchla a jednoduchá montáž aj počas obývania priestorov
  • neznižovanie svetlej výšky v celej miestnosti
  • jednorázová montáž bez delenia na fázy
  • minimum komponentov potrebných na montáž (minimalizácia skladových zásob)
  • cenovo prijateľné riešenie vetrania v existujúcich stavbách
  • možnosť nafarbenia potrubí

 renopipe_gruppe

Inšpirované potrebami ľudí.
Celá Európska Únia sa snaží o zníženie energetickej náročnosti budov. Pri stavbe nových sa využívajú najnovšie poznatky a technológie. Pri rekonštrukciách starších budov sa práce zväčša sústreďujú na izoláciu obvodového plášťa a vybavenie kvalitnými tesnými oknami a dverami. Tieto opatrenia chránia budovu pred nekontrolovanou stratou tepla a prispievajú k úspore nákladov za energie. No vďaka týmto opatreniam sa budovy stávajú  vzduchotesnými, čo prináša problémy s kvalitou ovzdušia v interiéroch. Pre dosiahnutie energetickej úspory pri súčasnom vysokom komforte pre obyvateľov týchto budov, je potrebné zabezpečiť aj energeticky nenáročné nútené vetranie. Takým je vetranie so spätným získavaním tepla, s rekuperáciou. No v mnohých prípadoch bolo neriešiteľné vedenie potrubí v existujúcich stavbách. Preto Helios prináša unikátny systém RenoPipe! 
RenoPipe je taký systém potrubí, ktorý sa nemusí schovávať do podhľadu. Je to elegantný prvok, ktorý je možné natrieť interiérovou farbou a stane sa tak súčasťou interiéru.
Montáž je jednoduchá a nenáročná. Montážne svorky sa prichytia o strop a na ne sa zaklikne potrubie. Svorky sú súčasťou balenia. Potrubia a tvarovky sú vyrobené z vysokokvalitného EPS materiálu. Podľa potreby sa ľahko skrátia, či orežú, aby dobre priľnuli na nie vždy rovné steny a stropy. Celý unikátny potrubný systém RenoPipe sa zrealizuje pomocou niekoľkých navzájom zosúladených komponentov.
Po ukončení montáže RenoPipe potrubí je možné vyšpárovať medzierky medzi potrubím a stenou a stropom. Celé potrubie sa následne natrie farbou a stane sa nenápadnou súčasťou interiéru. Aké jednoduché!
Potrubie a tvarovky sú k dispozícii v dvoch prevedeniach: s ostrou hranou alebo so skoseným štukovým lištovým profilom.
A keďže Helios nikdy neponúka len produkty, ale vždy prichádza s kompletným riešením, aj teraz Vám predstavíme kompletný systém vetrania. Srdcom celého systému je ako vždy vetracia rekuperačná jednotka. No pre systém RenoPipe bola vytvorený nový rozdeľovač. Plní až 4 funkcie. Priamo zberá opotrebovaný vzduch z kúpeľne a kuchyne, rozdeľuje čerstvý vzduch do obytných a spacích priestorov, tlmí telefonický hluk a hluk z jednotky. Systém RenoPipe obsahuje aj elegantné koncové výustky v prémiovom dizajne. A ani za ukončenie na fasáde sa nebudete hanbiť. Nerezová kombimriežka spája nasávanie a výfuk do jedného komponentu bez toho, aby sa navzájom rušili. 

RenoPipe montáž 1   RenoPipe potrubie montáž 2   RenoPipe potrubie montáž 3

 

Rekuperácia Helios, Vallox, ThesslaGreen
Rekuperácia - showroom
Rekuperácia a vetranie - prvý showroom s funkčným modelom na Slovensku. Umožňuje naživo vidieť a vypočuť si v prevádzke rekuperačné zariadenia. Ďalej je tu prezentovaný najširší sortiment potrubí pre vetranie rodinných domov, zemné výmenníky, lokálne rekuperátory a rôzne ďalšie produkty. Je to ideálne miesto pre diskusie o individuálnych predstavách zákazníkov o vetraní a pre hľadanie tých najlepších riešení pre každého. Je to centrum, ktoré je zárukou kvality a spokojnosti.
Rekuperácia - showroom
Napíšte nám
Vyberte prílohy k odoslaniu (pôdorysy, rezy, pohľady, fotografie a iné):
Napíšte nám