Centrum rekuperácie

SK CZ

priznané potrubie pre rekuperáciu | Helios

 RenoPipe

Je rozumným riešením vyvinutým špeciálne pre rekonštrukcie budov na nízkoonergetický štandard. Predstavuje priznané potrubie, ktoré zapadne do interiéru a zároveň ho dobre a úsporne vyvetrá. 
Jeho výhodami sú:

  • rýchla a jednoduchá montáž aj počas obývania priestorov
  • neznižovanie svetlej výšky v celej miestnosti
  • jednorázová montáž bez delenia na fázy
  • minimum komponentov potrebných na montáž (minimalizácia skladových zásob)
  • cenovo prijateľné riešenie vetrania v existujúcich stavbách
  • možnosť nafarbenia potrubí

 renopipe_gruppe

Inšpirované potrebami ľudí.
Celá Európska Únia sa snaží o zníženie energetickej náročnosti budov. Pri stavbe nových sa využívajú najnovšie poznatky a technológie. Pri rekonštrukciách starších budov sa práce zväčša sústreďujú na izoláciu obvodového plášťa a vybavenie kvalitnými tesnými oknami a dverami. Tieto opatrenia chránia budovu pred nekontrolovanou stratou tepla a prispievajú k úspore nákladov za energie. No vďaka týmto opatreniam sa budovy stávajú  vzduchotesnými, čo prináša problémy s kvalitou ovzdušia v interiéroch. Pre dosiahnutie energetickej úspory pri súčasnom vysokom komforte pre obyvateľov týchto budov, je potrebné zabezpečiť aj energeticky nenáročné nútené vetranie. Takým je vetranie so spätným získavaním tepla, s rekuperáciou. No v mnohých prípadoch bolo neriešiteľné vedenie potrubí v existujúcich stavbách. Preto Helios prináša unikátny systém RenoPipe! 
RenoPipe je taký systém potrubí, ktorý sa nemusí schovávať do podhľadu. Je to elegantný prvok, ktorý je možné natrieť interiérovou farbou a stane sa tak súčasťou interiéru.
Montáž je jednoduchá a nenáročná. Montážne svorky sa prichytia o strop a na ne sa zaklikne potrubie. Svorky sú súčasťou balenia. Potrubia a tvarovky sú vyrobené z vysokokvalitného EPS materiálu. Podľa potreby sa ľahko skrátia, či orežú, aby dobre priľnuli na nie vždy rovné steny a stropy. Celý unikátny potrubný systém RenoPipe sa zrealizuje pomocou niekoľkých navzájom zosúladených komponentov.
Po ukončení montáže RenoPipe potrubí je možné vyšpárovať medzierky medzi potrubím a stenou a stropom. Celé potrubie sa následne natrie farbou a stane sa nenápadnou súčasťou interiéru. Aké jednoduché!
Potrubie a tvarovky sú k dispozícii v dvoch prevedeniach: s ostrou hranou alebo so skoseným štukovým lištovým profilom.
A keďže Helios nikdy neponúka len produkty, ale vždy prichádza s kompletným riešením, aj teraz Vám predstavíme kompletný systém vetrania. Srdcom celého systému je ako vždy vetracia rekuperačná jednotka. No pre systém RenoPipe bola vytvorený nový rozdeľovač. Plní až 4 funkcie. Priamo zberá opotrebovaný vzduch z kúpeľne a kuchyne, rozdeľuje čerstvý vzduch do obytných a spacích priestorov, tlmí telefonický hluk a hluk z jednotky. Systém RenoPipe obsahuje aj elegantné koncové výustky v prémiovom dizajne. A ani za ukončenie na fasáde sa nebudete hanbiť. Nerezová kombimriežka spája nasávanie a výfuk do jedného komponentu bez toho, aby sa navzájom rušili. 

RenoPipe montáž 1   RenoPipe potrubie montáž 2   RenoPipe potrubie montáž 3

 

Rekuperácia Helios, Vallox, ThesslaGreen
Rekuperácia - showroom
Rekuperácia a vetranie - prvý showroom s funkčným modelom na Slovensku. Umožňuje naživo vidieť a vypočuť si v prevádzke rekuperačné zariadenia. Ďalej je tu prezentovaný najširší sortiment potrubí pre vetranie rodinných domov, zemné výmenníky, lokálne rekuperátory a rôzne ďalšie produkty. Je to ideálne miesto pre diskusie o individuálnych predstavách zákazníkov o vetraní a pre hľadanie tých najlepších riešení pre každého. Je to centrum, ktoré je zárukou kvality a spokojnosti.
Rekuperácia - showroom
Napíšte nám
Vyberte prílohy k odoslaniu (pôdorysy, rezy, pohľady, fotografie a iné):
Napíšte nám
Táto stránka používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookies. Informácie o používaní našich stránok sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webstránok vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies.
Rozumiem