Centrum rekuperácie

SK CZ

Čistenie systému

Ak je systém vetrania dobre navrhnutý a namontovaný, je čistiteľný. Na rozdeľovačoch sú revízne otvory, cez ktoré je zabezpečený dostatočný prístup na vyčistenie všetkých potrubí. Používa sa na to čistiaca sada, ktorú je možné u nás zakúpiť, alebo si ju za poplatok požičať, ak si čistenie chcete spraviť sami. Ak to chcete nechať na nás, poskytujeme aj túto službu. 

Aký je postup čistenia? Cez kolienko čistiacej sady sa do potrubia zavedie sklolaminátové lanko. Keď lanko dosiahne koncový element, namontuje sa naň kefa. Do kolienka sa zapojí domáci vysávač, aby odsával uvoľnený prach. Potom sa kefka ťahá späť smerom k rozdeľovaču (navíja sa na bubon), čím prečistí celú dl'žku potrubia. Proces sa opakuje postupne vo všetkých potrubiach. 

Ako často je potrebné čistiť? To závisí od znečistenia vzduchu v okolí budovy aj v nej. Zvyčajne po niekoľkých rokoch (4 - 6). Najprv sa prach začne usádzať v odvodných potrubiach, ktorými je odvádzaný vzduch z domácnosti. Po istom čase sa zanesú aj prívodné potrubia v závislosti od používaných filtrov a intenzity ich výmeny. Čistenie je ľahšie, ak sa vykonáva častejšie.

Sada na čistenie:

KWL_RS_fb

Potrubia pred čistením:

špinave 1  špinave 2  špinave 3

Po vyčistení:

ciste 1  ciste 2  ciste 3

Showroom
Prvý showroom rekuperácie s funkčným modelom na Slovensku. Umožňuje naživo vidieť a vypočuť si v prevádzke rekuperačné zariadenia. Ďalej je tu prezentovaný najširší sortiment potrubí pre vetranie rodinných domov, zemné výmenníky, lokálne rekuperátory a rôzne ďalšie produkty. Je to ideálne miesto pre diskusie o individuálnych predstavách zákazníkov o vetraní a pre hľadanie tých najlepších riešení pre každého. Je to centrum, ktoré je zárukou kvality a spokojnosti.
Showroom
Táto stránka používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookies. Informácie o používaní našich stránok sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webstránok vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies.
Rozumiem