Centrum rekuperácie

SK CZ
Lokálne rekuperátory
Rekuperačné jednotky
Potrubné systémy
Zvlhčovače
Zemné výmenníky
Príslušenstvo
Filtre
Helios ponúka najširší výber lokálnych rekuperátorov. Tie zabezpečia ekonomické vetranie jednotlivých miestností so spätným získavaním tepla. Zabudovávajú sa do obvodovej steny. Používajú sa na doplnenie vetrania do existujúcich budov, kde už centrálne vetranie nie je možné dodatočne namontovať. Ide napríklad ...
Centrum rekuperácie ponúka rekuperačné jednotky od troch výrobcov: Helios, Vallox a Thesslagreen. Všetky tieto značky predstavujú najvyššiu kvalitu. A každá z nich má isté prednosti, ktoré inde nenájdete. Vďaka tejto širokej ponuke je možné vyhovieť všetkým zákazníkom.
Centrum rekuperácie® ponúka kompletné riešenia aj v oblasti potrubných rozvodov vzduchu. V sortimente je systém ohybných plastových FlexPipe potrubí rozšírený o oválnu verziu, ďalej pevné ploché potrubia plechové aj plastové aj klasické vzduchotechnické spiro potrubia. Všetky systémy sú kompletné vrátane širokého sortimentu tvaroviek ...
Helios ponúka kompletné riešenia pre vetranie domov z navzájom zosúladených prvkov, čo zákazníkom prináša bezproblémovú úspornú prevádzku a maximálny výkon. Preto je samozrejmé, že v ponuke Heliosu sú aj zemné výmenníky, a hneď obidva: vzduchový a kvapalinový. Zaručujú vysoký prenos teploty, minimálne tlakové straty ...
Centrum rekuperácie® ponúka široký sortiment príslušenstva - od tanierových ventilov, klapiek, cez tlmiče a dverové mriežky až po ohrievače. Už čoskoro ho uvedieme na tejto stránke.
Filtre sú dôležitou súčasťou každého rekuperačného systému, pretože zvyšujú kvalitu privádzaného vzduchu a predlžujú životnosť celého systému vetrania. V každej rekuperačnej jednotke sú minimálne dva filtre. Jeden na prívode čerstvého vzduchu, aby zachytával hrubý prach, hmyz a iné nečistoty pred ...
Staršia verzia

EcoVent Verso KWL EC 45

3011
5 / 5    hodnotenia (5)
Tlačiť

 

Lokálny rekuperátor Ecovent KWL EC 45

Decentrálne riešenie pre vetranie obytných miestností so spätným získavaním tepla, ktoré zabezpečuje keramický akumulačný výmenník. Toto riešenie vyžaduje prevádzku minimálne 2 kompletov, ktoré pracujú spoločne vždy v reverznom režime. Kým jeden vzduch do miestnosti privádza, druhý ho odvádza. Nie je však nevyhnutné, aby zariadenia pracovali len v pároch. Jedinečný software k týmto rekuperátorom umožňuje konfigurovať vetranie s rôznym počtom zariadení, nemusí byť párny. Dokonca kombinuje vetranie lokálnych rekuperátorov s kúpeľňovými ventilátormi alebo digestormi. Tým je ecoVent Verso unikátny na trhu. Posúva vetranie priestoru do dôsledne premysleného komplexného celku. 

  • úsporný a tichý
  • elegantný nadčasový dizajn
  • možnosť vzájomného prepojenia s kúpeľňovými ventilátormi a / alebo digestorom
  • možnosť výfuku / nasávania priamo von, alebo do ostenia
  • integrovaný tlmič hluku
  • jednoduché ovládanie

Objednávacie číslo: 3011

 

 

Naša cena s DPH:
Nedostupný model
0.00 EUR
Bližší popis
Technické parametre
Prierez zariadením
Rozmery
Na stiahnutie
Hodnotenia (5)

Spôsob použitia: Bol navrhnutý pre inštaláciu do obvodovej steny budovy. Princíp spätného získavania tepla v tomto zariadenísi vyžaduje použitie minimálne dvoch zariadení.

Ukončenie na fasáde: Nasávanie a výfuk je zvonku na fasáde ukončené spoločným prvkom. Je riešené buď priamo cez elegantný oblúkovitý zákryt z nereze, alebo cez 90° uhol do ostenia, kde je ukončený mriežkou.   

Vnútorný kryt: V interiéri je lokálny rekuperátor ukončený štvorcovou výustkou z plastu, ktorá prekrýva prípadné znečistenie prachom. Jej dizajn získal viacero ocenení.

Rekuperátor: Regeneratívny, keramický. Je vyrobený z ľahko čistiteľného materiálu. M
á neporéznu štruktúru, takže jeho povrch je hladký a hygienický. V rámci pravidelnej celkovej údržbyje ho možné prepláchnuť čistou vodou.   

Ventilátor: úsporný, tichý EC axiálny reverzibilný ventilátor

Princíp rekuperácie: Rekuperátor odoberá teplo z odvádzaného vzduchu z interiéru a zohrieva sa. To je fáza nabíjania sa, ktorá sa strieda s fázou vybíjania sa. Vtedy sa nasáva čerstvý vzduch, ktorý prechádza teplým jadrom keramického rekuperátora a ohrieva sa. Takto tepelne optimalizovaný a prefiltrovaný je privádzaný do interiéru. Fázy nabíjania a vybíjania sa nepretržite striedajú.  

  

Filter: Je ľahko vyberateľný pre výmenu bez použitia náradia. Má stupeň filtrácie G3. Potreba výmeny filtra je signalizovaná na ovládači. Interval výmeny sa dá nastaviť. 

 

Ovládanie: Pomocou dvoch tlačítok je zabezpečené jednoduché, intuitívne ovládanie. 

 

LED podsvietenie zobrazuje na ovládači prevádzkový režim a aktuálny stupeň vetrania.

Na výber sú tri režimy prevádzky: spätné získavanie tepla, prevetrávanie a prívod vzduchu (pretlak). EcoVent Verso môže vetrať až na 5 výkonových stupňoch: 14, 24, 32, 37 a 45 m3/h. Je možné naprogramovanie ovládača cez počítač. Jednym ovládačom je možné ovládať až 8 lokálnych rekuperátorov, čo významne zjednodušuje riadenie vetrania v celom byte. Cez rozširujúci modul je ďalej možné inteligentné prepojenie fungovania lokálnych ventilátorov s kúpeľňovými ventilátormi a / alebo  digestorom. 

 

Zobraziť viac

 

Napätie  1 ~ 230 V
Frekvencia 50 Hz
Príkon obidvoch ventilátorov 1,6 až 4,5 W na jednotlivých výkonových stupňoch
Hlučnosť - okolie LPA vo vzdialenosti 3 m  14 až 34 dB(A) na jednotlivých výkonových stupňoch
Účinnosť spätného získavania tepla až 88% (podľa najnovších postupov DIBt)
Letný bypass nie je
Schéma elektrického zapojenia č. 1091 / 1093
Hmotnosť 4,3 kg

 

Bezpečnostný kód
Pridať hodnotenie
Tento produkt zatiaľ nebol ohodnotený...
KWL EC 270 W L
KWL EC 270 W L
3 054,24 EUR
Rekuperácia Helios, Vallox, ThesslaGreen
Rekuperácia - showroom
Rekuperácia a vetranie - prvý showroom s funkčným modelom na Slovensku. Umožňuje naživo vidieť a vypočuť si v prevádzke rekuperačné zariadenia. Ďalej je tu prezentovaný najširší sortiment potrubí pre vetranie rodinných domov, zemné výmenníky, lokálne rekuperátory a rôzne ďalšie produkty. Je to ideálne miesto pre diskusie o individuálnych predstavách zákazníkov o vetraní a pre hľadanie tých najlepších riešení pre každého. Je to centrum, ktoré je zárukou kvality a spokojnosti.
Rekuperácia - showroom
Napíšte nám
Vyberte prílohy k odoslaniu (pôdorysy, rezy, pohľady, fotografie a iné):
Napíšte nám