Centrum rekuperácie

SK CZ

S čoho sa skladá systém rekuperácie

Rekuperačný systém

Srdcom rekuperačného systému je rekuperačná jednotka.

Do nej sa čerstvý vzduch privádza zvonku cez fasádu domu (použije sa protidažďová žalúzia) alebo cez strechu (použije sa strešný prechod s hlavicou). Rovnakým spôsobom sa odvádza použitý vzduch. Na tieto prepojenia je potrebné použiť izolované potrubia (napr. IsoPipe).   

Na rekuperačnú jednotku sa potom dopoja dve vetvy potrubí: jedna vzduch do domu privádza a jedna odvádza. Vzduch prúdi dnu/von do/z miestností cez mriežky alebo tanierové ventily.

Na výber je niekoľko systémov potrubí. Najobľúbenejší je FlexPipe s hviezdicovou štruktúrou. Pri jeho použití sa k rekuperačnej jednotke dopoja dve rozdeľovacie krabice: jedna na privádzaný vzduch, jedna na odvádzaný. Z rozdeľovacej krabice je vedený prívod/odvod vzduchu do každej miestnosti samostatným FlexPipe potrubím. FlexPipe sa na konci vzduchotesne dopojí do stropnej/stenovej/podlahovej krabice, na ktorú sa nakoniec osadí tanierový ventil/mriežka. Do jednej krabice môže byť dopojené jedno alebo dve FlexPipe potrubia. Také jednoduché!

K rekuperačnému systému je možné dopojiť zemný výmenník kvapalinový alebo vzduchový. Zemný výmenník čerstvý privádzaný vzduch v lete chladí a v zime predohrieva. Tým sa výrazne zvýši efektívnosť a účinnosť vetracích jednotiek so spätným získavaním tepla. 

Rekuperačný systém je možné doplniť ešte o dohrev vzduchu (elektrický/vodný), ktorý vzduch dohreje na požadovanú teplotu, a o zvlhčovač, ktorý zabezpečí ideálnu klímu počas celého roka.

Rekuperácia Helios, Vallox, ThesslaGreen
Rekuperácia - showroom
Rekuperácia a vetranie - prvý showroom s funkčným modelom na Slovensku. Umožňuje naživo vidieť a vypočuť si v prevádzke rekuperačné zariadenia. Ďalej je tu prezentovaný najširší sortiment potrubí pre vetranie rodinných domov, zemné výmenníky, lokálne rekuperátory a rôzne ďalšie produkty. Je to ideálne miesto pre diskusie o individuálnych predstavách zákazníkov o vetraní a pre hľadanie tých najlepších riešení pre každého. Je to centrum, ktoré je zárukou kvality a spokojnosti.
Rekuperácia - showroom
Napíšte nám
Vyberte prílohy k odoslaniu (pôdorysy, rezy, pohľady, fotografie a iné):
Napíšte nám
Táto stránka používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookies. Informácie o používaní našich stránok sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webstránok vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies.
Rozumiem