Centrum rekuperácie

SK CZ
Lokálne rekuperátory
Rekuperačné jednotky
Potrubné systémy
Zvlhčovače
Zemné výmenníky
Príslušenstvo
Filtre
Helios ponúka najširší výber lokálnych rekuperátorov. Tie zabezpečia ekonomické vetranie jednotlivých miestností so spätným získavaním tepla. Zabudovávajú sa do obvodovej steny. Používajú sa na doplnenie vetrania do existujúcich budov, kde už centrálne vetranie nie je možné dodatočne namontovať. Ide napríklad ...
Centrum rekuperácie ponúka rekuperačné jednotky od troch výrobcov: Helios, Vallox a Thesslagreen. Všetky tieto značky predstavujú najvyššiu kvalitu. A každá z nich má isté prednosti, ktoré inde nenájdete. Vďaka tejto širokej ponuke je možné vyhovieť všetkým zákazníkom.
Centrum rekuperácie® ponúka kompletné riešenia aj v oblasti potrubných rozvodov vzduchu. V sortimente je systém ohybných plastových FlexPipe potrubí rozšírený o oválnu verziu, ďalej pevné ploché potrubia plechové aj plastové aj klasické vzduchotechnické spiro potrubia. Všetky systémy sú kompletné vrátane širokého sortimentu tvaroviek ...
Zvlhčovače HygroBox aktívne a automaticky zvlhčujú vzduch, aby vo vetraných priestoroch zabezpečili celoročne zdravú klímu s ideálnou vlhkosťou. Sú určené pre montáž do nových alebo existujúcich sytémov vetrania s rekuperáciou tepla. Pri nízkych prevádzkových nákladoch poskytujú konštantnú vlhkosť a teplotu ...
Helios ponúka kompletné riešenia pre vetranie domov z navzájom zosúladených prvkov, čo zákazníkom prináša bezproblémovú úspornú prevádzku a maximálny výkon. Preto je samozrejmé, že v ponuke Heliosu sú aj zemné výmenníky, a hneď obidva: vzduchový a kvapalinový. Zaručujú vysoký prenos teploty, minimálne tlakové straty ...
Centrum rekuperácie® ponúka široký sortiment príslušenstva - od tanierových ventilov, klapiek, cez tlmiče a dverové mriežky až po ohrievače. Už čoskoro ho uvedieme na tejto stránke.
Filtre sú dôležitou súčasťou každého rekuperačného systému, pretože zvyšujú kvalitu privádzaného vzduchu a predlžujú životnosť celého systému vetrania. V každej rekuperačnej jednotke sú minimálne dva filtre. Jeden na prívode čerstvého vzduchu, aby zachytával hrubý prach, hmyz a iné nečistoty pred ...
akcia

Vzduchový zemný výmenník - LEWT - celá sada

2977
5 / 5    hodnotenia (8)
Tlačiť

 

Vzduchový zemný výmenník

Zemný výmenník LEWT nasávaný vzduch pred vstupom do rekuperačnej jednotky vedie dostatočne dlho v zemi, kde sa v lete ochladí a v zime ohreje. Šetrí energiu na chladenie a ohriatie vzduchu a zabezpečuje príjemnú klímu v interiéri. Dodáva sa ako kompletná sada, aby bola garantovaná účinnosť, možnosť čistenia a také zosúladenie jednotlivých komponentov, ktoré zabezpečí minimálne tlakové straty a  jednoduchú, rýchlu a presnú montáž.

 

 

Naša cena s DPH:
Dodanie 2-3 dni
4 339.57 EUR
ks
Komponenty výmenníka
Výsledok
Výhody vzduchového zemného výmenníka
Na stiahnutie
Hodnotenia (8)

Montážou vzduchového zemného výmenníka sa umožní dvojaké nasávanie čerstvého vzduchu: priamo na fasáde či streche domu alebo cez rúru zemného výmenníka. Umožňuje to bypass klapka so servopohonom, ktorá sa montuje vo vertikálnej polohe. Usmernenie nasávania bypass klapkou je automatické, ale je možné zvoliť aj manuálne nastavenie. To, či nasávanie bude priamo zvonku alebo cez zemný výmenník závisí od vonkajšej teploty zisťovanej termostatom a od nastavenia užívateľov. Tí si určia, pri  akom rozsahu teplôt im vyhovuje priame nasávanie, teda kedy nechcú vzduch predchladiť ani predohriať v zemnom výmenníku.
Samotný zemný výmenník začína nerezovým nasávacím stĺpom. Má moderný dizajn a výborne plní funkciu filtrácie vzduchu bez zbytočných tlakových strát. Je nehrdzavejúci. Obsahuje sito zabraňujúce vnikaniu drobných škodcov a väčších nečistôt a integrovaný filter kužeľového tvaru triedy G3 zabraňujúci vnikaniu špiny, prachu a hmyzu.  Filter je možné podvihnutím lamelového krytu jedným ťahom vybrať a vyčistiť príp. vymeniť. Nasávací stĺp a rúra zemného registra sa vzduchotesne a vodotesne spoja jednoduchým zasunutím do seba s použitím tesniaceho prsteňa. Nasávací stĺp je potrebné zafixovať zabetónovaním alebo inak. Rúru zemného výmenníka tvorí flexibilná koextrudovaná rúra z polyetylénu s priemerom 200 mm.  Je navrhnutá špeciálne pre uloženie do zeme. Zvonku je vrúbkovaná. Zvnútra má hladký povrch s nízkou tlakovou stratou. Vnútorná stena je antibakteriálna, antistatická  a bez zápachov. Dodáva sa v dvoch rolkách po 25 bm vrátane spojky, stenového prechodu a tesnení. Jediný spoj pod zemou, ktorý za predpokladu dobre vykonanej montáže spĺňa triedu ochrany IP67, minimalizuje riziká spojené so zlými spojmi. Rúra zemného výmenníka ja flexibilná, preto nie sú potrebné žiadne kolená. Dovoľuje prirodzene len také ohyby, ktoré dokážu čistiace zariadenia zdolať. Sadu vzduchového zemného výmenníka dopĺňa ešte krížový kus, ktorý obsahuje čistiaci otvor a zberač kondenzátu so sifónom, a protidažďová žalúzia RAG, ktorá na otvore priameho nasávania na fasáde zabraňuje vniknutiu dažďa, malých škodcov a hmyzu.

Zobraziť viac
  • Počas chladného obdobia zemný výmenník významne predohrieva nasávaný vzduch, čo predstavuje veľkú úsporu. Zároveň obmedzuje podmienky pre vznik námrazy a elektrická špirála slúžiaca ako protinámrazová ochrana sa takmer vôbec nezapne. Výsledkom je vyššia teplota privádzaného vzduchu ako aj pozitívne ovplyvnenie celkovej energetickej bilancie.
  • Počas horúcich letných dní zemný výmenník príjemne ochladí nasávaný vzduch, a tak zvyšuje komfort užívateľov.
  • Počas prechodného obdobia je vzduch nasávaný priamo zvonku alebo cez zemný výmenník, čo automaticky riadi termostat v závislosti od vonkajšej teploty. Vonkajší vzduch vstupuje preto do vetracieho zariadenia vždy energeticky optimalizovaný.
  • Získané teplotné rozdiely môžu byť až 14 K.

 

         

 

  • Takmer bezúdržbový systém. Údržba predstavuje kontrolu a čistenie, resp. výmenu filtra vo vzduchovom výmenníku, vyčistenie výmenníka navlhčenou handričkou, v prípade potreby opatrné povysávanie hliníkových lamiel výmenníka. Raz ročne je potrebné skontrolovať priechodnosť odvodu kondenzátu.
  • Žiadne riziko zápachov, ktoré sa môžu objaviť u vzduchového výmenníka pri nesprávnom vyspádovaní odvodu kondenzátu po celej dĺžke rúry alebo pri dlhodobom nečistení rúry výmenníka (každý vzduchový výmenník sa po niekoľkých rokoch zanesie prachom, aj napriek filtrácii na nasávaní).
  • Jednoduchšia inštalácia do zeme, keďže nie je potrebné prísne dodržať vyspádovanie.
  • Rovnaká účinnosť ako u vzduchového zemného výmenníka. Príjemné prirodzené chladenie počas horúcich dní a predohriatie v zime.  Zabraňuje namŕzaniu rekuperátora.
  • Ideálne riešenie pre domy bez suterénu a pre montáže, kde je technická miestnosť na vyšších poschodiach v dome. Ideálne pre pozemky s vysokou hladinou spodnej vody.
  • Dodávka kompletnej sady s navzájom zosúladenými komponentmi minimalizuje spotrebu elektrickej energie a maximalizuje efekt získavania tepla / chladu.
Bezpečnostný kód
Pridať hodnotenie
Tento produkt zatiaľ nebol ohodnotený...
Kvapalinový zemný výmenník - celá sada
Kvapalinový zemný výmenník - celá sada
1 800,00 EUR
Rekuperácia Helios, Vallox, ThesslaGreen
Rekuperácia - showroom
Rekuperácia a vetranie - prvý showroom s funkčným modelom na Slovensku. Umožňuje naživo vidieť a vypočuť si v prevádzke rekuperačné zariadenia. Ďalej je tu prezentovaný najširší sortiment potrubí pre vetranie rodinných domov, zemné výmenníky, lokálne rekuperátory a rôzne ďalšie produkty. Je to ideálne miesto pre diskusie o individuálnych predstavách zákazníkov o vetraní a pre hľadanie tých najlepších riešení pre každého. Je to centrum, ktoré je zárukou kvality a spokojnosti.
Rekuperácia - showroom
Výpredaj Vallox
Napíšte nám
Vyberte prílohy k odoslaniu (pôdorysy, rezy, pohľady, fotografie a iné):
Napíšte nám