Centrum rekuperácie

SK CZ
akcia

Kvapalinový zemný výmenník - SEWT - celá sada

2564
5 / 5    hodnotenia (8)
Tlačiť

 

Kvapalinový zemný výmenník SEWT

Zemný výmenník SEWT využíva na prenos relatívne konštantnej teploty, ktorá sa nachádza v zemi, nemrznúcu kvapalinu. Šetrí energie a zabezpečuje stále príjemnú klímu v interiéri. Dodáva sa ako kompletná sada, aby bola garantovaná absolútna istota funkčnosti a zosúladenia jednotlivých komponentov.
Tento zemný výmenník je označovaný aj ako „soľankový“.

 

 

Naša cena s DPH:
Dodanie 2-3 dni
1 701.00 EUR
ks
Komponenty výmenníka
Výsledok
Výhody kvapalinového zemného výmenníka
Na stiahnutie
Hodnotenia (8)

Flexibilná polyetylénová rúra zemného
výmenníka 
bola vyvinutá špeciálne pre tento účel. 
Ukladá sa do hĺbky približne 1,2 m. Aby bol získaný rozdiel teplôt dostatočný, je potrebné zakopať cca. 100 m rúry. Pri dodržaní 0,5 m rozostupu je možné uložiť rúry paralelne vedľa seba, čo skráti potrebný výkop na 50 m. V rúre prúdi zmes vody a nemrznúceho etylénglykolu, ktorý neobsahuje amín a nitrit. Etylénglykol je súčasťou dodávky. Pre tesné spoje sú dodávané sady spojovacích komponentov.

 

Cirkuláciu  kvapaliny zabezpečuje hydraulický modul: Ten pore tento účel. Ukladá sa do hĺbky približne 1,2 m až 1,5 m. Aby bol získaný rozdiel teplôt dostatočný, je potrebné zakopať cca. 100 m rúry. Pri dodržaní min. 0,6 m (ideálne 1 m) rozostupu je možné uložiť rúry paralelne vedľa seba, čo skráti potrebný výkop na 50 m. V rúre prúdi zmes vody a nemrznúceho etylénglykolu, ktorý neobsahuje amín a nitrit. Etylénglykol je súčasťou dodávky. Pre tesné spoje sú dodávané sady spojovacích komponentov.

zostáva z čerpadla, ktoré zobrazuje teplotu na vstupe a výstupe. Má nízku spotrebu energie. Hydraulický modul obsahuje aj membránovú expanznú nádobu, automatický rýchloodvzdušňovací ventil, spínaciu skrinku a vonkajší termostat. Vonkajší termostat zisťuje te

plotu vzduchu v exteriéri, na základe čoho sa reguluje obeh kvapaliny. Čerpadlo funguje automa

ticky na jednom z 3 výkonových stupňov alebo môže byť odstavené v prípade, že teplota vonkajšieho vzduchu je v rozmedzí 5 – 20°C (prednastavené výrobcom, ale tento interval je t

o možné ľahko prispôsobiť individuálnym požiadavkám na vonkajšom termostate). Spínacia skrinka umožňuje prepínanie medzi automatickým a manuálnym ovládaním čerpadla.
K samotnému prenosu tepla / chladu na čerstvý nasávaný vzduch dochádza vo vysoko účinnom výmenníku s hliníkovými lamelami. Jeho plášť je sendvičový zvonka z pozinkova

ného plechu skvalitnou povrchovou úpravou - bielou RAL, z vnútra nerezový. V strede je izolácia hrubá 20 mm. Má integrovaný vzduchový filter triedy G4, ktorý zabraňuje vnikaniu špiny, hmyzu a podobne. Šetrí tak vzduchové filtre v rekuperačnej jednotke. Výmenník má jednoducho otvárateľné revízne otvory. Súčasťou dodávky výmenníka je sifón na odvod kondenzátu, ktorý je potrebné dopojiť na odpadové potrubie v dome
.

 

Zobraziť viac
  • Počas chladného obdobia zemný výmenník významne predohrieva nasávaný vzduch, čo predstavuje veľkú úsporu. Zároveň obmedzuje podmienky pre vznik námrazy a elektrická špirála slúžiaca ako protinámrazová ochrana sa takmer vôbec nezapne. Výsledkom je vyššia teplota privádzaného vzduchu ako aj pozitívne ovplyvnenie celkovej energetickej bilancie.
  • Počas horúcich letných dní zemný výmenník príjemne ochladí nasávaný vzduch a tak zvýši komfort užívateľov.
  • Počas prechodného obdobia prebieha cirkulácia kvapaliny v závislosti od vonkajšej teploty nameranej termostatom. Vonkajší vzduch vstupuje preto do vetracieho zariadenia vždy energeticky optimalizovaný.
  • Presné údaje o získaných teplotných rozdieloch v zime a v lete v závislosti od teploty kvapaliny vo výmenníku a od intenzity vetrania sú zobrazené na grafoch nižšie.

            

 

         

 

  • Takmer bezúdržbový systém. Údržba predstavuje kontrolu a čistenie, resp. výmenu filtra vo vzduchovom výmenníku, vyčistenie výmenníka navlhčenou handričkou, v prípade potreby opatrné povysávanie hliníkových lamiel výmenníka. Raz ročne je potrebné skontrolovať priechodnosť odvodu kondenzátu.
  • Žiadne riziko zápachov, ktoré sa môžu objaviť u vzduchového výmenníka pri nesprávnom vyspádovaní odvodu kondenzátu po celej dĺžke rúry alebo pri dlhodobom nečistení rúry výmenníka (každý vzduchový výmenník sa po niekoľkých rokoch zanesie prachom, aj napriek filtrácii na nasávaní).
  • Jednoduchšia inštalácia do zeme, keďže nie je potrebné prísne dodržať vyspádovanie.
  • Rovnaká účinnosť ako u vzduchového zemného výmenníka. Príjemné prirodzené chladenie počas horúcich dní a predohriatie v zime.  Zabraňuje namŕzaniu rekuperátora.
  • Ideálne riešenie pre domy bez suterénu a pre montáže, kde je technická miestnosť na vyšších poschodiach v dome. Ideálne pre pozemky s vysokou hladinou spodnej vody.
  • Dodávka kompletnej sady s navzájom zosúladenými komponentmi minimalizuje spotrebu elektrickej energie a maximalizuje efekt získavania tepla / chladu.
Bezpečnostný kód
Pridať hodnotenie
Tento produkt zatiaľ nebol ohodnotený...
Vzduchový zemný výmenník - LEWT - ...
Vzduchový zemný výmenník - LEWT - ...
4 339,57 EUR
Rekuperácia Helios, Vallox, ThesslaGreen
Rekuperácia - showroom
Rekuperácia a vetranie - prvý showroom s funkčným modelom na Slovensku. Umožňuje naživo vidieť a vypočuť si v prevádzke rekuperačné zariadenia. Ďalej je tu prezentovaný najširší sortiment potrubí pre vetranie rodinných domov, zemné výmenníky, lokálne rekuperátory a rôzne ďalšie produkty. Je to ideálne miesto pre diskusie o individuálnych predstavách zákazníkov o vetraní a pre hľadanie tých najlepších riešení pre každého. Je to centrum, ktoré je zárukou kvality a spokojnosti.
Rekuperácia - showroom
Napíšte nám
Vyberte prílohy k odoslaniu (pôdorysy, rezy, pohľady, fotografie a iné):
Napíšte nám
Táto stránka používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookies. Informácie o používaní našich stránok sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webstránok vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies.
Rozumiem