Centrum rekuperácie

SK CZ
akcia

KWL EC 60 Pro FF

1020
0 / 5    hodnotenia (0)
Tlačiť

 

Lokálny rekuperátor Ecovent KWL EC 60 Pro FF

Kompaktné stenové vetracie zariadenie, ktoré je výnimočné tým, že obsahuje dva ventilátory pre nepretržitý súčasný prívod aj odvod vzduchu, pričom k výmene tepla dochádza v hliníkovom doskovom rekuprátore. A to všetko je vtesnané do malých rozmerov a  ukončené veľmi elegantne aj z interiérovej aj exteriérovej strany. Navyše oproti Pro verzii rekuperátora má Pro FF integrovaný snímač vlhkosti. Predstavuje tak kvalitatívne najvyššiu radu lokálnych rekuperátorov. 
Pre vetranie jednej miestnosti postačuje jedno zariadenie.

 

 • nízka spotreba: 2 - 8 W
 • vysoký vetrací výkon: 17 – 60 m3/h
 • tichá prevádzka: 18 – 30 dB(A) vo vzdialenosti 3 m
 • EC motory
 • hliníkový doskový rekuperátor s vysokou účinnosťou (viac ako 70%)
 • kvalitné umývateľné filtre G4, voliteľne peľový filter F7
 • nenápadný a nadčasový dizajn na interiérovej aj exteriérovej strane
 • 4 výkonové stupne
 • samostatný ovládač 
 • snímač vlhkosti
 • jednoduchá montáž
 • kvalitné použité materiály 

 

 Naša cena s DPH:
Dodanie 2-3 dni
1 316.47 EUR
ks
Bližší popis
Technické parametre
Video
Rozmery
Príslušenstvo
Na stiahnutie
Hodnotenia (0)

Rekuperátor: Je doskový, hliníkový, ľahko vyberateľný a čistiteľný. Stupeň účinnosti prenosu tepla je viac ako 70%.
Ventilátory: 2 výnimočne tiché axiálne ventilátory pre súčasný prívod a odvod vzduchu majú vysokovýkonné a energeticky úsporné EC motory. Sú bezúdržbové s veľmi dlhou životnosťou.
Výkon: na 4 výkonových stupňoch: 17, 30, 45 a 60 m3/h.
Regulácia: Súčasťou dodávky je jeden ovládač s displejom a otočným gombíkom, ktorým sa ovláda. Ovládačom je možné ovládať prevádzku 4 výkonových stupňov manuálne (otočením gombíka) alebo automaticky, či už prostredníctvom týždenného programu, alebo na základe hodnôt zistených snímačom vlhkosti, prípadne snímačom CO2 (príslušenstvo). K dispozícii je 6 prednastavených týždenných programov, z ktorých si môže užívateľ vybrať, alebo si môže vytvoriť vlastný. Prostredníctvom ovládača je ďalej možné zapnúť intenzívnu „párty“ prevádzku, tichú prevádzku, prevádzku počas dovolenky, ovládať nezávisle prívod a odvod vzduchu, regulovať vetranie podľa hodnôt zistených senzorom vlhkosti prípadne CO2 (ak sa dokúpi).
Jedným ovládačom je možné ovládať aj viac lokálnych rekuperátorov. A k jednému lokálnemu rekuperátoru je možné dopojiť až 4 ovládače.
Snímač vlhkosti: integrovaný v zariadení
Snímač CO2: možné dokúpiť ako príslušenstvo
Rozmery: priemer otvoru v stene: 352 mm, rozmery interiérového aj exteriérového krytu: 370x370 mm.
Bypass:  nie je.
Filtrácia: G4 filter na prívode aj odvode vzduchu. Voliteľne sa môže použiť peľový filter F7 na prívode. Všetky filtre sú vyberateľné, dostupné pre čistenie a výmenu.
Spätné klapky: V čase, keď zariadenie nie je v prevádzke, sa spätné klapky tesne zatvoria. Zatváranie je riadené elektricky. Týmto sa úplne znemožní prestup vzduchu z exteriéru, keď to nie je žiaduce. 
Vyhotovenie: Rekuperátor sa zabuduje do obvodovej steny. Ak je stena široká 350 mm na zabudovanie postačuje samotná chránička. Ak je stena užšia, je potrebné použiť aj nerezový vyrovnávací rámik z vonkajšej strany. (Nerezový rámik je dlhý 100 mm.) Ak je stena hrubšia, je potrebné použiť jeden alebo maximálne dva predlžovacie kusy chráničky, ktoré sa prikladajú smerom k vonkajšej strane. (Predlžovací kus je dlhý 111 mm.)
Odvod kondenzátu: Kondenzát je vyvedený cez nerezový kryt do exteriéru. Spolu s vonkajším krytom je dodávaný aj nerezový odkvapový plech, ktorý eliminuje stekanie kondenzátu po fasáde.
Elektrické zapojenie: Lokálny rekuperátor má v hornej časti svorkovnicu, kde sa dopojí prívod elektrického prúdu. V hornej časti sa tiež dopája kábel ovládača, ktorý je dlhý 3 m. V prípade potreby dlhšieho kábla, je možné ho objednať ako príslušenstvo.  
Možné príslušenstvo: Dodatočné ovládače, snímač CO2, predlžovacie káble a rozbočky k nim.

 

Napätie  1 ~ 230 V
Frekvencia 50 Hz
Príkon obidvoch ventilátorov 2, 4, 6, 8 W ne jednotlivých výkonových stupňoch
Hlučnosť - okolie LPA vo vzdialenosti 3 m  18, 22, 29, 30 dB(A) na jednotlivých výkonových stupňoch
Menovitý prúd pre vetranie 0,06 A
Krytie X4
Letný bypass nie je
Prevádzková teplota -20°C až +40°C
Schéma elektrického zapojenia č. 950
Hmotnosť 6,5 kg

 

Rozmery lokálneho rekuperátora

 KWL 60 RS

Sada pre zabudovanie do steny - KWL 60 RS  (= chránička)

Pozostáva z chráničky dlhej 349 mm, dvoch záslepiek a exteriérového nerezového krytu s odkvapovým plechom.

Návod na montáž chráničky

 Predlzovaci kus chranicky

Predlžovací kus chráničky - KWL 60 WV

Je určený pre steny hrubé od 349 mm do 571 mm. Jeden predlžovací kus chráničky je dlhý 111 mm. Jednoducho sa zasúva do chráničky. Je možné nadpojiť až dva kusy.Obsahuje aj deliacu priečku a predĺženie hadičky na odvod kondenzátu. 

Vyrovnávací rámik

Vyrovnávací rámik - KWL 60 DR

Je určený pre steny hrubé od 249 mm do 349 mm.  Montuje sa z vonkajšej strany. V tom prípade sa vonkajší nerezový kryt montuje naň. Je tiež z nerezovej ocele a je 100 mm dlhý. Obsahuje deliacu prepášku.  

 Ochranná mriežka

 

Ochranná mriežka - KWL 60 SG

K exteriérovému krytu, na osadenie z bokov. Chráni pred znečistením a špinou. Z nerezovej ocele. V balení sú 2 kusy.  

 

 Ovládač BEC

Podomietkový ovládač - KWL-BCU 

Pre lokálny rekuperátor KWL EC 60 Pro a Pro FF. Pre prípad, že je potrebné dopojiť viac ovládačov. Jeden je súčasťou dodávky lokálneho rekuperátora. K jednému rekuperátoru je možné dopojiť maimálne 4 kusy ovládačov. Ovládač je dodávaný spolu s 3 m dlhým káblom. Jeho rozmery sú 81 x 81 x 20 mm (ŠxVxH).

 Ovládač BEC Nadomietkový ovládač - KWL-BCA 

Pre lokálny rekuperátor KWL EC 60 Pro a Pro FF. Pre prípad, že je potrebné dopojiť viac ovládačov. Jeden podomietkový je súčasťou dodávky lokálneho rekuperátora. K jednému rekuperátoru je možné dopojiť maimálne 4 kusy ovládačov. Ovládač je dodávaný spolu s 3 m dlhým káblom a nadomietkovou krabičkou. Jeho rozmery sú 81 x 81 x 20 mm (ŠxVxH).

 Snimač

Snímač CO- KWL EC-CO2

Je možné ho dopojiť len k lokálnym rekuperátorom KWL EC 60 Pro alebo Pro FF. Slúži na snímanie koncentrácie CO2 v ovzduší obytného priestoru. Reguluje výkon rekuperátora tak, aby nebola prekročená stanovená hodnota koncentrácie CO2. Tá sa nastavuje podľa individuálnych požiadaviek na ovládači. K jednému rekuperátoru je možné dopojiť maimálne 4 kusy snímačov. Snímač je dodávaný spolu s 3 m dlhým káblom. Jeho rozmery sú 95 x 97 x 30 mm (ŠxVxH).

 

 Kábel

Pripojovací kábel dlhý 3 m - KWL-SL 6/3

Šesťžilový plochý kábel s konektormi RJ 12 na oboch koncoch. Pre dopojenie ovládačov a snímačov k lokálnym rekuperátorom a pre prepojenie viacerých lokálnych rekuperátorov.

 

 Kábel  

Pripojovací kábel dlhý 10 m - KWL-SL 6/10

Šesťžilový plochý kábel s konektormi RJ 12 na oboch koncoch. Pre dopojenie ovládačov a snímačov k lokálnym rekuperátorom a pre prepojenie viacerých lokálnych rekuperátorov.

 Kábel  

Pripojovací kábel dlhý 20 m - KWL-SL 6/20

Šesťžilový plochý kábel s konektormi RJ 12 na oboch koncoch. Pre dopojenie ovládačov a snímačov k lokálnym rekuperátorom a pre prepojenie viacerých lokálnych rekuperátorov.

 

 

Rozbočka pripojovacieho kábla - KWL-ALA

Pre prepojenie viacerých lokálnych rekuperátorov a ovládačov, prípadne iného príslušnstva.

 

 

 

Náhradné vzduchové filtre so stupňom filtrácie G4 - ELF-KWL 60/4/4

V balení sú dva kusy filtrov.

 

 

 

Náhradné vzduchové filtre so stupňom filtrácie F7 -  ELF-KWL 60/7/7

V balení sú dva kusy filtrov.

 

Bezpečnostný kód
Pridať hodnotenie
Tento produkt zatiaľ nebol ohodnotený...
KWL EC 60 Pro
1 225,57 EUR
EcoVent Verso KWL EC 45
399,96 EUR
Showroom
Prvý showroom rekuperácie s funkčným modelom na Slovensku. Umožňuje naživo vidieť a vypočuť si v prevádzke rekuperačné zariadenia. Ďalej je tu prezentovaný najširší sortiment potrubí pre vetranie rodinných domov, zemné výmenníky, lokálne rekuperátory a rôzne ďalšie produkty. Je to ideálne miesto pre diskusie o individuálnych predstavách zákazníkov o vetraní a pre hľadanie tých najlepších riešení pre každého. Je to centrum, ktoré je zárukou kvality a spokojnosti.
Showroom
Táto stránka používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookies. Informácie o používaní našich stránok sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webstránok vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies.
Rozumiem

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/html/centrum-rekuperacie.sk/public_html/temps/header.php:62) in /home/html/centrum-rekuperacie.sk/public_html/code/site-stats.php on line 60