Centrum rekuperácie

SK CZ
Lokálne rekuperátory
Rekuperačné jednotky
Potrubné systémy
Zvlhčovače
Zemné výmenníky
Príslušenstvo
Filtre
Helios ponúka najširší výber lokálnych rekuperátorov. Tie zabezpečia ekonomické vetranie jednotlivých miestností so spätným získavaním tepla. Zabudovávajú sa do obvodovej steny. Používajú sa na doplnenie vetrania do existujúcich budov, kde už centrálne vetranie nie je možné dodatočne namontovať. Ide napríklad ...
Centrum rekuperácie ponúka rekuperačné jednotky od troch výrobcov: Helios, Vallox a Thesslagreen. Všetky tieto značky predstavujú najvyššiu kvalitu. A každá z nich má isté prednosti, ktoré inde nenájdete. Vďaka tejto širokej ponuke je možné vyhovieť všetkým zákazníkom.
Centrum rekuperácie® ponúka kompletné riešenia aj v oblasti potrubných rozvodov vzduchu. V sortimente je systém ohybných plastových FlexPipe potrubí rozšírený o oválnu verziu, ďalej pevné ploché potrubia plechové aj plastové aj klasické vzduchotechnické spiro potrubia. Všetky systémy sú kompletné vrátane širokého sortimentu tvaroviek ...
Zvlhčovače HygroBox aktívne a automaticky zvlhčujú vzduch, aby vo vetraných priestoroch zabezpečili celoročne zdravú klímu s ideálnou vlhkosťou. Sú určené pre montáž do nových alebo existujúcich sytémov vetrania s rekuperáciou tepla. Pri nízkych prevádzkových nákladoch poskytujú konštantnú vlhkosť a teplotu ...
Helios ponúka kompletné riešenia pre vetranie domov z navzájom zosúladených prvkov, čo zákazníkom prináša bezproblémovú úspornú prevádzku a maximálny výkon. Preto je samozrejmé, že v ponuke Heliosu sú aj zemné výmenníky, a hneď obidva: vzduchový a kvapalinový. Zaručujú vysoký prenos teploty, minimálne tlakové straty ...
Centrum rekuperácie® ponúka široký sortiment príslušenstva - od tanierových ventilov, klapiek, cez tlmiče a dverové mriežky až po ohrievače. Už čoskoro ho uvedieme na tejto stránke.
Filtre sú dôležitou súčasťou každého rekuperačného systému, pretože zvyšujú kvalitu privádzaného vzduchu a predlžujú životnosť celého systému vetrania. V každej rekuperačnej jednotke sú minimálne dva filtre. Jeden na prívode čerstvého vzduchu, aby zachytával hrubý prach, hmyz a iné nečistoty pred ...
akcia

KWL EC 200 W ET R

4221
5 / 5    hodnotenia (6)
Tlačiť

 

Helios KWL EC 200 W ET R

Entalpická rekuperačná jednotka Helios KWL EC 200 W ET R s rekuperátorom, ktorý okrem spätného získavania tepla dokáže aj hygienickým spôsobom spätne získavať vlhkosť pre dosiahnutie optimálnej pobytovej klímy. Jej vzduchový výkon je cca 185 m3/h pri tlakovej strate 100 Pa. Vhodná pre centrálne vetranie menších rodinných domov, chalúp a bytov.

  • vysokoúčinný entalpický rekuperátor 
  • vysokovýkonné ventilátory s extrémne nízkou spotrebou vďaka EC technológii
  • možnosť ovládania na základe snímaných hodnôt relatívnej vlhkosti vzduchu, koncentrácie CO2 a prchavých organických látok (napr. formaldehyd, väčšina vôní a pachov)
  • automatický bypass s uzatváraním rekeperátora
  • automatická ochrana pred námrazou rekuperátora
  • štandardne pripojiteľná do PC siete a ovládateľná cez internet alebo smartfón

Objednávacie číslo: 4221 

 

Naša cena s DPH:
Dodanie 2-3 dni
3 680.60 EUR
ks
Bližší popis
Technické parametre
Výkonové krivky
Rozmery
Príslušenstvo
Na stiahnutie
Hodnotenia (6)

Rekuperátor: Je protiprúdový entalpický s polymérovými membránami, cez ktoré dochádza k hygienickému prenostu molekúl vody z odvádzaného vzduchu na čerstvý nasávaný vzduch, ktorý má v zime nízku absolútnu vlhkosť vzduchu. Spätné získavanie vlhkosti je až do výšky 70% v závislosti od vlhkosti vzduchu v interiéri, ktorý sa vetrá. Tento rekuperátor zároveň spätne získava teplo. Spĺňa tak dve funkcie naraz, a tie svojou synergiou vzájomne zvyšujú konečný efekt, pretože pri vyššej relatívnej vlhkosti vzduchu je teplota vnímaná ľudským organizmom vyššia. Cez membránu neprejdú žiadne molekuly organických častíc alebo pachov ani kvapôčky vody a prívod je od odvodu hermeticky oddelený. Preto je tento entalpický výmenník hygienicky nezávadný.
Je ho možné zameniť na plastový (príslušenstvo).
Ventilátory: Výnimočne tiché radiálne ventilátory majú vysokovýkonné a energeticky úsporné EC motory. Sú bezúdržbové s veľmi dlhou životnosťou. Pre prípadné čistenie sú ľahko vyberateľné.
Bypass: Automatický bypass s uzatváraním rekuperátora je už sériovou výbavou tejto rekuperačnej jednotky.
Ochrana pred námrazou: Je zabezpečená tak, že sa automaticky reguluje prietok objemu privádzaného vzduchu. Voliteľne je možné dokúpiť elektrickú špirálu s výkonom 1 kW (príslušenstvo), ktorá sa veľmi jednoducho namontuje a dopojí priamo do rekuperačnej jednotky.
Ovládanie: Sériové vyhotovenie umožňuje jednoduché LAN zapojenie rekuperačnej jednotky do počítačovej siete a následne sa ovláda v internetovom prehliadači cez easyControls. Nie je potrebné inštalovať žiaden software či aplikáciu pre pohodlné ovládanie zariadenia.
Voliteľne je možné ovládanie prostredníctvom:
-Manuálneho ovládača  (príslušenstvo)
-Komfortného ovládača (príslušenstvo)
-Snímačov kvality ovzdušia (príslušenstvo): relatívnej vlhkosti,  CO2 alebo zmiešaných plynov VOC
-Pripojením zariadenia na centrálny riadiaci systém budovy, pričom je možné využiť integrované modbus rozhranie, alebo KNX/EIB modul (príslušenstvo)
Programovanie: EasyControls umožňuje užívateľovi výber z troch štandardných týždenných režimov vetrania. Ak žiaden z nich nevyhovuje individulálnym požiadavkám, je možné nastaviť až 2 vlastné týždenné režimy. V rámci týždenného režimu vetrania je možné nastaviť želaný stupeň vetrania  na každú hodinu každého dňa v týždni.
Filtrácia vzduchu: Štandardne je použitý G4 filter na prívode aj odvode vzduchu. Voliteľne sa môže použiť peľový filter F7. Všetky filtre sú ľahko vyberateľné a dostupné pre čistenie a výmenu.
Konštrukcia: Jednotka sa upevňuje na stenu. Má pevnú konštrukciu, čo je jeden z predpokladov pre dlhodobú bezproblémovú a nehlučnú prevádzku. Vonkajšia a vnútorná stena je z pozinkovaného plechu s kvalitnou povrchovou úpravou práškovou bielou farbou. Preto sa jednotka ľahko udržiava čistá. Medzi vonkajšou avnútornou stenou je tepelná a hluková izolácia s hrúbkou 12 mm. Predný kryt je jednoducho odnímateľný, čo umožňuje ľahký prístup pre údržbu.
Vyhotovenie: Označenie R znamená "pravá" jednotka s hrdlom na dopojenie nasávania vpravo. (K dispozícii je aj "ľavé" vyhotovenie jednotky s opačným radením pripojovacích hrdiel a označením KWL EC 200 W L)
Elektrické zapojenie: Rekuperačná jednotka je dodávaná so silovým káblom dlhým cca 2 m (3x 1,5 mm2). Riadiace káble pre ovládače, snímače a pod. sa zasúvajú priamo do rekuperačnej jednotky z vonkajšej strany na hornej stene jednotky na jej pravej strane.

Zobraziť viac

 

Napätie  1 ~ 230 V
Frekvencia 50 Hz
Príkon ventilátorov 12 - 98 W 
Príkon v pohotovostnom režime

< 1 W

Hlučnosť - okolie LPA vo vzdialenosti 1 m pri 100 Pa < 25 - 43 dB(A)
Menovitý prúd pre vetranie 1,0 A
Menovitý prúd pre predohrev (príslušenstvo) 4,4 A
Menovitý prúd max. celkovo 1,30 A (5,4 A vrátane predohrevu)
Príkon elektrického predohrevu (príslušenstvo) 1 kW
Letný bypass automatický (nastaviteľný)
Teplota prúdiaceho vzduchu -20°C až +40°C
Teplota okolia zariadenia +5°C až +40°C
Schéma elektrického zapojenia č. 1042
Hmotnosť 41 kg

Graf výkonových kriviuek Helios KWL EC 200 W

rozmery jednotkz KWL EC 200 W R

 

 posubný ovládač KWL BE

Manuálny ovládač - KWL-BE 
Trojstupňový posuvný ovládač pre prepínanie troch výkonových stupňov, ktoré je možné voľne definovať z celého výkonového diagramu. Obsahuje svetelnú diódu, ktorá upozorňuje na rôzne prevádzkové stavy, napr. výmenu filtrov, poruchy, teplotu privádzaného vzduchu nižšiu ako -5°C. 
Ovládač je dodávaný spolu s 3 m dlhým riadiacim káblom SL6/3.
Jeho rozmery sú 80 x 80 x 37 mm (ŠxVxH).
Objednávacie číslo: 4265

 
 Ovládač BEC Komfortný ovládač - KWL-BEC 
Má grafický displej a ponúka široké možnosti ovládania a nastavení rekuperačnej jednotky: výber automatickej alebo manuálnej prevádzky (na 4 výkonových stupňoch voľne definovateľných z celého výkonového diagramu), zapnutie aj nastavenie party režimu, tichej prevádzky, dovolenkovej prevádzky, týždenného programu vetrania, nastavenie požadovaných hodnôt pre snímače CO2, VOC a vlhkosti, zobrazenie výmeny filtrov, prevádzkových stavov a ďalšie.
Je možné dopojiť maximálne 8 kusov ovládačov.
Ovládač je dodávaný spolu s 3 m dlhým riadiacim káblom SL 4/3. 
Jeho rozmery sú 80 x 80 x 37 mm (ŠxVxH).
Objednávacie číslo: 4263
 
Manuálny ovládač KWL-BE

Krabička pre nadomietkovú montáž - KWL-APG 
Vhodná pre oba typy ovládačov: manuálny aj komfortný.
Jej rozmery sú 80 x 80 x 51 mm (ŠxVxH).
Objednávacie číslo: 4270

 
Snimač

Snímač relatívnej vlhkosti vzduchu - KWL-FTF
Sníma relatívnu vlhkosť vnútorného ovzdušia a následne riadi výkon rekuperačnej jednotky tak, aby bola nebola presiahnutá jej požadovaná hodnota. Tú si nastaví užívateľ podľa vlastných požiadaviek. 
Je možné dopojiť maximálne 8 kusov snímačov, pričom regulácia je vždy podľa najvyššej nameranej hodnoty. 
Snímač je dodávaný spolu s 3 m dlhým riadiacim káblom SL 4/3. 
Jeho rozmery sú 95 x 97 x 30 mm (ŠxVxH).
Objednávacie číslo: 4273

 
 Snimač

Snímač CO- KWL-CO2
Zaznamenáva koncentráciu CO2 a následne riadi výkon rekuperačnej jednotky tak, aby bola dosiahnutá požadovaná kvalita vnútorného ovzdušia, ktorú si užívateľ definoval.
Je možné dopojiť maximálne 8 kusov snímačov, pričom regulácia je vždy podľa najvyššej nameranej hodnoty. 
Snímač je dodávaný spolu s 3 m dlhým riadiacim káblom SL 4/3. 
Jeho rozmery sú 95 x 97 x 30 mm (ŠxVxH).
Objednávacie číslo: 4272

 
Snimač

Snímač zmiešaných plynov - KWL-VOC
Zaznamenáva koncentráciu zmiešaných plynov (okrem CO2), ktoré znižujú kvalitu vnútorného ovzdušia, a následne riadi výkon rekuperačnej jednotky. 
Je možné dopojiť maximálne 8 kusov snímačov, pričom regulácia je vždy podľa najvyššej nameranej hodnoty. 
Snímač je dodávaný spolu s 3 m dlhým riadiacim káblom SL 4/3. 
Jeho rozmery sú 95 x 97 x 30 mm (ŠxVxH).
Objednávacie číslo: 4274

 
KNX EIB modul

KNX/EIB modul - KWL-KNX
Slúži na integráciu vetracieho zariadenia do systému centrálneho riadenia budovy cez KNX/EIB protokol.
Umiestňuje sa v rozvádzači, kde zaberie 1  miesto. 
Objednávacie číslo: 4275

 
Rozširujúci modul

Rozširujúci modul - KWL-EM
Slúži na reguláciu a ovládanie externých klapiek, zemných výmenníkov, dohrevu elektrického alebo vodného (možnosť nastavenia týždenného režimu dohrevu). 
Objednávacie číslo: 4269

 
 Elektrický predohrev

Elektrický predohrev - EVH 300 W
Slúži na predohriatie nasávaného vzduchu pri jeho veľmi nízkych teplotách tak, aby nedošlo k zamŕzaniu kondenzátu v rekuperátore. 
Pozn. rekuperačná jednotka už má protimrazovú ochranu rekuperátora sériovo riešenú reguláciou objemovu privádzaného vzduchu.
Montáž predohrevu je veľmi jednoduchá. Zapojí sa na pripravený konektor v rekuperačnej jednotke a prichytí jednou skrutkou. 
Výkon 1 kW 
Objednávacie číslo: 4224

 
 

Elektrický dohrev - EHR-R 1,2/125
Pre dodatočný ohrev vzduchu privádzaného do interiéru.
Pred a za týmto ohrievačom musí byť použité nehorľavé potrubie, napr. spiro.
Výkon 1,2 kW.
Objednávacie číslo: 9433

 
 

Teplovodný dohrev - WHR 125
Pre dodatočný ohrev vzduchu privádzaného do interiéru.
Inštaluje sa na horizobrálne potrubie.
Tepelný výkon je 2,6 kW pri teplotnom spáde vody 90/70°C a 1,1 kW pri teplotnom spáde vody 60/40°C, pri objemovom prúdení vzduchu 250 m3/h.
Objednávacie číslo: 9480

 
 

Snímač teploty do potrubia - KWL-LTK
Je potrebný k elektrickému dohrevu (1 kus) a k teplovodnému dohrevu (2 ks).
Objednávacie číslo: 9644

 
 WHSH 1000

Hydraulická sada - WHSH 1100 24V (0-10V)
Reguluje prietok cez teplovodný dohrev nastavovaním trojcestného 24 V ventilu (0-10V), a tým odovzdávanie tepelného výkonu na vzduch.
Dodáva sa ako sada vrátane ukazovateľov teploty na výstupe a spiatočke, obehového čerpadla a flexibilných pripojovacích hadíc.
Objednávacie číslo: 8819

 
 WHST 300 T38

Regulácia teploty vzduchu - WHST 300 T38
Pre reguláciu dokurovania vzduchu pomocou vodného dohrevu, ktorý je integrovaný v zariadeniach KWL ... WW.
Pozostáva z termostatu s diaľkovým prestavovaním a diaľkovým snímačom.
Teplotný rozsah 3 - 28°C.
Objednávacie číslo: 8817

 
 Kábel Riadiaci kábel dlhý 20 m - KWL-SL 4/20
Štvoržilový plochý kábel s konektormi RJ 10 na oboch koncoch. Pre dopojenie ovládačov a/alebo snímačov k rekuperačnej jednotke.
Pozn. k dispozícii sú aj káble v iných dĺžkach a aj šesťžilové. Informujete sa v predajni.
Objednávacie číslo: 4413
 
 Filter G4

Náhradné vzduchové filtre so stupňom filtrácie G4 - ELF-KWL 300/4/4
Základné filtre pre filtráciu hrubých nečistôt, hmyzu. Jedna sada obsahuje dva kusy filtrov: jeden pre filtráciu nasávaného čerstvého vzduchu a druhý pre filtráciu odvádzaného vzduchu z interiéru, aby sa predišlo znečisteniu rekuperátora.
Filtre je možné prať - jemne ručne povytláčať v teplej vode.
Balenie obsahuje 5 sád filtrov (= 10 ks)
Objednávacie číslo: 6655 

 
 Filter F7

Náhradný vzduchový filter so stupňom filtrácie F7 -  ELF-KWL 300/7
Papierový plisovaný vzduchový filter pre jemnú filtráciu. Zachytí pele a jemný prach.
Do rekuperačnej jednotky inštalovať podľa zakreslenej šípky smeru prúdenia vzduchu.
Je voliteľný (nie je štandardne dodávaný s rekuperačnou jednotkou).
Pri jeho použití sa zníži objemový prietok vzduchu o cca. 10%.
V balení je jeden kus.
Objednávacie číslo: 0038

 
Bezpečnostný kód
Pridať hodnotenie
Tento produkt zatiaľ nebol ohodnotený...
KWL EC 200 W L
KWL EC 200 W L
2 998,97 EUR
KWL EC 200 W ET L
KWL EC 200 W ET L
3 680,60 EUR
Rekuperácia Helios, Vallox, ThesslaGreen
Rekuperácia - showroom
Rekuperácia a vetranie - prvý showroom s funkčným modelom na Slovensku. Umožňuje naživo vidieť a vypočuť si v prevádzke rekuperačné zariadenia. Ďalej je tu prezentovaný najširší sortiment potrubí pre vetranie rodinných domov, zemné výmenníky, lokálne rekuperátory a rôzne ďalšie produkty. Je to ideálne miesto pre diskusie o individuálnych predstavách zákazníkov o vetraní a pre hľadanie tých najlepších riešení pre každého. Je to centrum, ktoré je zárukou kvality a spokojnosti.
Rekuperácia - showroom
Výpredaj Vallox
Napíšte nám
Vyberte prílohy k odoslaniu (pôdorysy, rezy, pohľady, fotografie a iné):
Napíšte nám