Centrum rekuperácie

SK CZ
Lokálne rekuperátory
Rekuperačné jednotky
Potrubné systémy
Zvlhčovače
Zemné výmenníky
Príslušenstvo
Filtre
Helios ponúka najširší výber lokálnych rekuperátorov. Tie zabezpečia ekonomické vetranie jednotlivých miestností so spätným získavaním tepla. Zabudovávajú sa do obvodovej steny. Používajú sa na doplnenie vetrania do existujúcich budov, kde už centrálne vetranie nie je možné dodatočne namontovať. Ide napríklad ...
Centrum rekuperácie ponúka rekuperačné jednotky od troch výrobcov: Helios, Vallox a Thesslagreen. Všetky tieto značky predstavujú najvyššiu kvalitu. A každá z nich má isté prednosti, ktoré inde nenájdete. Vďaka tejto širokej ponuke je možné vyhovieť všetkým zákazníkom.
Centrum rekuperácie® ponúka kompletné riešenia aj v oblasti potrubných rozvodov vzduchu. V sortimente je systém ohybných plastových FlexPipe potrubí rozšírený o oválnu verziu, ďalej pevné ploché potrubia plechové aj plastové aj klasické vzduchotechnické spiro potrubia. Všetky systémy sú kompletné vrátane širokého sortimentu tvaroviek ...
Zvlhčovače HygroBox aktívne a automaticky zvlhčujú vzduch, aby vo vetraných priestoroch zabezpečili celoročne zdravú klímu s ideálnou vlhkosťou. Sú určené pre montáž do nových alebo existujúcich sytémov vetrania s rekuperáciou tepla. Pri nízkych prevádzkových nákladoch poskytujú konštantnú vlhkosť a teplotu ...
Helios ponúka kompletné riešenia pre vetranie domov z navzájom zosúladených prvkov, čo zákazníkom prináša bezproblémovú úspornú prevádzku a maximálny výkon. Preto je samozrejmé, že v ponuke Heliosu sú aj zemné výmenníky, a hneď obidva: vzduchový a kvapalinový. Zaručujú vysoký prenos teploty, minimálne tlakové straty ...
Centrum rekuperácie® ponúka široký sortiment príslušenstva - od tanierových ventilov, klapiek, cez tlmiče a dverové mriežky až po ohrievače. Už čoskoro ho uvedieme na tejto stránke.
Filtre sú dôležitou súčasťou každého rekuperačného systému, pretože zvyšujú kvalitu privádzaného vzduchu a predlžujú životnosť celého systému vetrania. V každej rekuperačnej jednotke sú minimálne dva filtre. Jeden na prívode čerstvého vzduchu, aby zachytával hrubý prach, hmyz a iné nečistoty pred ...
easyControls 3.0

Rekuperačná jednotka Helios KWL 200 W

40045
5 / 5    hodnotenia (6)
Tlačiť

Rekuperačná jednotka Helios KWL EC 200 W s protiprúdovým rekuperátorom so vzduchovým výkonom do cca 180 m3/h pri tlakovej strate 100 Pa. Vhodná pre centrálne vetranie malých rodinných domov, chalúp a bytov.

  • vysokoúčinný protiprúdový plastový alebo entalpický rekuperátor
  • vysokovýkonné ventilátory s extrémne nízkou spotrebou
  • možnosť ovládania na základe snímaných hodnôt relatívnej vlhkosti vzduchu, koncentrácie CO2 a prchavých organických látok (napr. formaldehyd, väčšina vôní a pachov), alebo na základe senzora pohybu
  • automatický bypass s uzatváraním rekeperátora
  • automatická ochrana pred námrazou rekuperátora
  • možnosť spätného získavania vlhkosti použitím entalpického rekuperátora (aj ako príslušenstvo)
  • prístup k správe cez PC alebo smartfón - cez nový easyControls 3.0 cloud
  • výber z viacerých ovládačov 

 

    Energet.trieda 300    Logo_easyControls 3.0 Logo_EC 

Naša cena s DPH:
Dodanie 2-3 dni
2 998.97 EUR
Varianty produktu
Názov Dostupnosť Cena Vybrať
KWL 200 W R (pravá) Obj. č.: 40045 2 998.97 EUR
KWL 200 W L (ľavá) Obj. č.: 40046 2 998.97 EUR
KWL 200 W ET R (s entalpickým výmenníkom, pravá) Obj. č.: 40047 3 680.60 EUR
KWL 200 W ET L (s entalpickým výmenníkom, ľavá) Obj. č.: 40048 3 680.60 EUR
ks
Bližší popis
Technické parametre
Výkonové krivky
Rozmery
Na stiahnutie
Hodnotenia (6)

Rekuperátor: Je veľkoplošný, protiprúdový, z plastu. Je ľahko vyberateľný a čistiteľný. Stupeň účinnosti prenosu tepla je viac ako 90%. Je ho možné zameniť na entalpický, ktorý dokáže spätne získavať aj vlhkosť. Rekuperačné jednotky s označením ET sú dodávané s entalpickým výmenníkom.

Ventilátory: Výnimočne tiché radiálne ventilátory majú vysokovýkonné a energeticky úsporné EC motory. Sú bezúdržbové s veľmi dlhou životnosťou. Pre prípadné čistenie sú ľahko vyberateľné.

Bypass: Automatický, s uzatváraním rekuperátora. 

Ochrana pred námrazou: Je zabezpečená tak, že sa automaticky reguluje prietok objemu privádzaného vzduchu. Voliteľne je možné dokúpiť elektrickú špirálu s výkonom 1 kW (príslušenstvo), ktorá sa veľmi jednoducho namontuje a dopojí priamo do rekuperačnej jednotky.

Ovládanie: Sériovo integrované LAN rozhranie umožňuje jednoduché pripojenie rekuperačnej jednotky do siete ako aj do Helios cloudu. Ovládanie na mieste je možné cez externý ovládač alebo PC, tablet a smartfón vo webovom prehliadači. Vzdialený prístup cez internet je prepojený na cloud. 

V jednotke je nový, intuitívny systém easyControls 3.0, ktorý dáva neobmedzené možnosti ovládania rekuperačnej jednotky:
- prepojením cez ModBus rozhranie na centrálny riadiaci systém budovy (integrované)
- prepojením KNX-EIB modulom na centrálny riadiaci systém budovy (voliteľné)
- posuvným prepínačom výkonu (príslušenstvo)
- ovládačom s dotykovým displejom v bielom alebo čiernom dizajne (príslušenstvo)
- úplne automaticky snímačmi kvality ovzdušia (príslušenstvo): relatívnej vlhkosti,  CO2 alebo zmiešaných plynov VOC
- snímačom pohybu
- s dopojením rozširujúceho modulu umožňuje ovládanie aj ďalších zariadení, akými sú zemné výmenníky, spätné klapky, dohrevy.

Programovanie: EasyControls 3.0 umožňuje užívateľovi výber zo štyroch vetracích profilov, ktoré sa môžu individuálne nakonfigurovať podľa potrieb. Je možné tiež nastaviť individuálny týždenný režim vetrania. 

Filtrácia vzduchu: Štandardne je použitý G4 filter na prívode aj odvode vzduchu. Voliteľne sa môže použiť peľový filter F7, alebo uhlíkový filter, ktorý pohlcuje pachy. Všetky filtre sú ľahko vyberateľné a dostupné pre čistenie a výmenu.

Konštrukcia: Jednotka sa upevňuje na stenu. Má pevnú konštrukciu, čo je jeden z predpokladov pre dlhodobú bezproblémovú a nehlučnú prevádzku. Vonkajšia a vnútorná stena je z pozinkovaného plechu s kvalitnou povrchovou úpravou práškovou bielou farbou. Preto sa jednotka ľahko udržiava čistá. Medzi vonkajšou a vnútornou stenou je tepelná a hluková izolácia s hrúbkou 12 mm. Predný kryt je jednoducho odnímateľný, čo umožňuje ľahký prístup pre údržbu.

Vyhotovenie: Na výber je v pravom a ľavom vyhotovení, pričom obe sú dostupné s plastovým alebo entalpickým výmenníkom. Pravé vyhotovenie má hrdlo pre nasávanie čerstvého vzduchu vpravo a výfuk opotrebovaného vzduchu vľavo. Ľavé vyhotovenie ich má naopak. 

Elektrické zapojenie: Rekuperačná jednotka je dodávaná so silovým káblom dlhým cca 2 m (3x 1,5 mm2). Riadiace káble pre ovládače, snímače a pod. sa zasúvajú priamo do rekuperačnej jednotky z vonkajšej strany na hornej stene jednotky na jej pravej strane.

Zobraziť viac

 

Napätie  1 ~ 230 V
Frekvencia 50 Hz
Príkon ventilátorov 10 - 80 W 
Hlučnosť - okolie LPA vo vzdialenosti 1 m pri 100 Pa < 17 - 30 dB(A)
Menovitý prúd pre vetranie 1,2 A
Menovitý prúd pre predohrev (príslušenstvo) 4,4 A
Menovitý prúd max. celkovo 1,2 A (5,6 A vrátane predohrevu)
Príkon elektrického predohrevu (príslušenstvo) 1 kW
Letný bypass automatický (nastaviteľný)
Teplota prúdiaceho vzduchu -20°C až +40°C
Teplota okolia zariadenia +5°C až +40°C 
Schéma elektrického zapojenia č. 1433
Hmotnosť 37 kg s plastovým,
41 kg s entalpickým rekuperátorom

KWL 200 W_vykon

KWL 200 W_Rozmery

Bezpečnostný kód
Pridať hodnotenie
Tento produkt zatiaľ nebol ohodnotený...
Rekuperačná jednotka Helios KWL 170 W
Rekuperačná jednotka Helios KWL 170 W
2 726,52 EUR
Rekuperačná jednotka Helios KWL 220 D
Rekuperačná jednotka Helios KWL 220 D
3 136,17 EUR
Rekuperácia Helios, Vallox, ThesslaGreen
Rekuperácia - showroom
Rekuperácia a vetranie - prvý showroom s funkčným modelom na Slovensku. Umožňuje naživo vidieť a vypočuť si v prevádzke rekuperačné zariadenia. Ďalej je tu prezentovaný najširší sortiment potrubí pre vetranie rodinných domov, zemné výmenníky, lokálne rekuperátory a rôzne ďalšie produkty. Je to ideálne miesto pre diskusie o individuálnych predstavách zákazníkov o vetraní a pre hľadanie tých najlepších riešení pre každého. Je to centrum, ktoré je zárukou kvality a spokojnosti.
Rekuperácia - showroom
Výpredaj Vallox
Napíšte nám
Vyberte prílohy k odoslaniu (pôdorysy, rezy, pohľady, fotografie a iné):
Napíšte nám